Ціни одиниць товарної продукції на 2 квартал 2022 року


Травень 03
15:00 2022

Держгеонадра оприлюднили ціни одиниць товарної продукції для визначення початкової вартості продажу спеціального дозволу на аукціоні

З метою забезпечення прозорості механізму визначення початкової ціни продажу спецдозволів на аукціоні та розміру збору за надання спецдозволів без проведення аукціону Держгеонадра розробили Методику, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України.

Відповідно до пункту 4 Методики Державна служба геології та надр України щоквартально оприлюднює ціни одиниць товарної продукції гірничого підприємства — видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що формуються на основі інформації Державної податкової служби України та Державної комісії по запасах корисних копалин.

«Держгеонадра та Податкова служба в установленому порядку забезпечують щоквартальний обмін інформацією, яка необхідна для розрахунку початкової ціни продажу на аукціоні спецдозволу на право користування надрами. Якщо дані щодо вартості певних корисних копалин у податковій за останній звітній період відсутні, ДКЗ надає ціну товарної продукції Держгеонадрам», — пояснив голова Служби.

У випадку, якщо з дати затвердження запасів корисних копалин родовища або ділянки надр (крім нафтогазоносних) до дати розрахунку початкової ціни дозволу пройшло не більше року, застосовується ціна одиниці товарної продукції гірничого підприємства, яка була визначена під час затвердження цих запасів, як актуальна для конкретного родовища. Ціна одиниці товарної продукції гірничого підприємства є обов’язковою для визначення початкової ціни дозволу згідно з пунктом 5 цієї Методики.

Розроблено онлайн-калькулятор розрахунку вартості дозволу, з якої починаються електронні торги з продажу дозволів, або розміру збору, який справляється за надання дозволу без проведення аукціону. Онлайн-сервіс створений для підвищення передбачуваності кінцевого результату визначення ціни спецдозволу, встановлення зрозумілих та прозорих вимог до надрокористувачів та уникнення можливості їх суб’єктивного застосування, а також для прискорення низки погоджувальних процедур, пов‘язаних з отриманням доступу інвестора до надр.

«Розрахунок початкової вартості спецдозволу за прозорою та зрозумілою методикою, а також діджиталізація сервісів, серед яких і онлайн-калькулятор, покликані нівелювати суб’єктивність і вибірковість у роботі Служби. Наша мета – відновити довіру до Держгеонадр», – наголосив Роман Опімах.

Нагадаємо, Державна служба геології та надр України здійснює погодження проектів розробки родовищ (технологічні схеми), проектів проведення робіт на землях водного фонду, проектів зон санітарної охорони водних об’єктів (підземних вод), проектів дослідно-промислової.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Прикордонники вшанували пам'ять свого побратима Олега Зіновійовича Бойка

Прочитайте повну статтю

Судитимуть злочинну групу наркоторговців з мільйонними оборудками

Прочитайте повну статтю

Відбулась онлайн-презентація цифровізації в’язниць у Великобританії за участі керівництва Мін’ю...

Прочитайте повну статтю

Презентація нових можливостей функціоналу еРиба

Прочитайте повну статтю

Дві артилерійські установки та ворожу станцію РЕБ знищили прикордонники «Помсти»

Прочитайте повну статтю

Судитимуть учасників міжнародної злочинної організації, які ошукали громадян ЄС на мільйони чес...

Прочитайте повну статтю

Судитимуть шістьох учасників злочинної організації з мільйонними прибутками, яка займалася збут...

Прочитайте повну статтю

Збереження Музею в Пирогові - Офіс Генпрокурора відстояв в суді охоронні зони, які не підлягают...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь