ЦВК поглиблює співпрацю з Постійним виборчим органом Румунії


Лютий 12
15:01 2024

У Бухаресті делегація ЦВК вивчала досвід Румунії щодо організації голосування за кордоном.

Голова ЦВК Олег Діденко, член Комісії Сергій Постівий та представники Секретаріату ЦВК з робочим візитом відвідали Бухарест з метою вивчення румунського досвіду щодо організації голосування за кордоном та вивчення можливостей голосування в Румунії громадян України на післявоєнних виборах.

Під час візиту представники Центральної виборчої комісії, Міністерства закордонних справ України, Посольства України в Румунії зустрічалися зі своїми колегами з Постійного виборчого органу Румунії, Міністерства закордонних справ Румунії, а також з українськими виборцями, які проживають в Румунії.

Зокрема, представники ЦВК отримали вичерпну інформацію щодо досвіду Румунії у проведенні виборів за кордоном, який налічує вже понад тридцять років.

Звичайно, що зі збільшенням кількості дільниць зростала і явка румунських виборців за кордоном.

Голова Постійного виборчого органу Румунії Тоні Гребле зазначив, що демократія є важливою складовою соціального, економічного та політичного життя в країні, а важливою частиною цієї концепції є довіра до належної організації та проведення виборів.

“Найкраща підготовка та проведення повоєнних виборів – це важлива умова на шляху повернення до нормального життя. Коли Україна проводитиме перші повоєнні вибори, ще багато громадян лишатимуться за кордоном. Тому це буде складний для організації та адміністрування процес”, – акцентував Тоні Гребле та запевнив, що Постійний виборчий орган Румунії  готовий всіляко допомагати та ділитися своїм досвідом щодо організації закордонного голосування за межами дипломатичних установ.

Голова ЦВК Олег Діденко високо оцінив досвід Румунії в організації виборчих процесів для румунської виборців за кордоном та  подякував за відкритість і готовність поділитися знаннями й передовим досвідом щодо організації та управління виборчим процесом.

“Перші повоєнні вибори ми прагнемо провести у максимальній відповідності до демократичних стандартів та кращих практик. Тож намагаємося якнайкраще підготуватись до цих виборів, зокрема, використовуючи час для налагодження міжнародної співпраці та запозичення передового досвіду. Румунський досвід дуже важливий для нас, і я переконаний, що він допоможе нам у проведенні вільних і чесних виборів у повоєнний період”, – наголосив Олег Діденко.

Важливим результатом поїздки стало підписання нового Меморандуму про взаєморозуміння між Центральною виборчою комісією та Постійним виборчим органом Румунії (попередній діяв з 2014 року). Меморандум має поглибити двостороннє співробітництво у сфері адміністрування виборів та референдумів.

Таким чином сторони підтвердили відданість двох органів адміністрування виборів спільним цінностям – це прозорість, неупередженість та доброчесність щодо забезпечення вільних і чесних виборів.

Новий меморандум спрямований, серед іншого, на підвищення інституційної спроможності двох органів управління виборами, реалізацію та захист виборчих прав громадян, зокрема, вразливих груп, розробку і впровадження інноваційних технологій у виборчій сфері, забезпечення кібербезпеки та підвищення кваліфікації фахівців, залучених до організації й проведення виборів і референдумів.

Олег Діденко зауважив, що між Центральною виборчою комісією та Постійним виборчим органом Румунії триває багаторічна співпраця.  Меморандум про взаєморозуміння створює нові можливості розвивати спільні проєкти в майбутньому. Він надасть новий поштовх співпраці, яка буде надзвичайно корисною для України і, сподіваємось, для Румунії, наприклад у напрямі кіберзахисту.

“З вашою допомогою ми швидше подолаємо всі ті виклики, які перед нами стоять”, – акцентував Голова ЦВК.

Голова Постійного виборчого органу Румунії Тоні Гребле переконаний, що підписання цього Меморандуму  сприятиме консолідації та поглибленню співпраці між двома профільними інституціями з метою захисту демократії та належних виборчих практик, визнаних на міжнародному рівні.

Візит делегації ЦВК до Бухаресту відбувся за сприяння Міжнародного інституту демократії та сприяння виборам (International IDEA).

Пресслужба Секретаріату Комісії

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Рибна галузь втратила досвідченого фахівця своєї справи Івана Чернишука

Прочитайте повну статтю

Японія розпочала постачання Держрибагентству сучасної техніки для експлуатації меліоративних си...

Прочитайте повну статтю

«Відбиття атак ворога, сон у болоті, мороз і миші, що кусали за пальці та з’їдали їжу», – так о...

Прочитайте повну статтю

За апеляцією прокуратури до суворішого покарання засуджено хмельничанина, який ґвалтував та роз...

Прочитайте повну статтю

Керівників ДП «Антонов» судитимуть за перешкоджання законній діяльності військових, внаслідок ч...

Прочитайте повну статтю

Європарламент підтримав створення Ukraine Facility із 39 млрд євро бюджетної допомоги на 2024-2...

Прочитайте повну статтю

Єдиною дієвою стратегією Заходу проти рф має бути рішучість і єдність, — Іванна Климпуш-Цинцадз...

Прочитайте повну статтю

Інформаційний лист № 1/2024: 30+ питань платників податків щодо звітності в режимі Дія Сіті

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь