Держаудитслужба провела державний фінансовий аудит використання Міністерством охорони здоров’я України коштів державного бюджету на вакцинацію населення від COVID-19


Березень 16
18:05 2023

Проведений аудит засвідчив низку упущень організаційного характеру, які негативно вплинули на ефективність використання коштів державного бюджету, виділених на закупівлю вакцини від COVID-19, та вакцини, закупленої за ці кошти.

Аудитом установлено, що на складі ДП «Укрмедпостач» зберігається вакцина від COVID-19, термін придатності якої закінчився, загальною вартістю більше 900,0 млн гривень.

Основною причиною утворення на складі ДП «Укрмедпостач» залишків такої вакцини було непроведення МОЗ України розподілу цієї вакцини у зв’язку з ненадходженням від регіонів запитів щодо потреби в них через значне зниження темпів вакцинації, внутрішню і зовнішню міграцію населення країни, пов’язану з повномасштабною збройною агресією російської федерації проти України.

Також, із зазначених причин утворилися залишки вакцини на складах регіонального рівня, термін придатності якої минув, вартістю понад 26,0 млн грн та у закладах охорони здоров’я, які проводили вакцинацію, – вартістю понад 13,0 млн гривень.

Крім цього, внаслідок збройної агресії російської федерації проти України знищено вакцину та вироби медичного призначення, на територіях на яких велися активні бойові дії, вартістю понад 50,0 млн гривень.

Аудитом установлено, що в процесі постачальником угоди про поставку вакцини утворилася прострочена дебіторська заборгованість у розмірі 1 160,5 млн грн (41,4 млн дол. США), щодо якої ймовірне тривале неповернення частини цих коштів на суму 22,5 млн доларів США, які були сплачені виробнику як аванс за вакцину, яка так і не була поставлена в терміни, визначені угодою.

Про результати аудиту поінформовано Кабінет Міністрів України, Міністерство фінансів України та Головне слідче управління Національної поліції України.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Катерина Павліченко провела робочу зустріч з Директоркою Центру запобігання конфліктам ОБСЄ Кет...

Прочитайте повну статтю

До 15 років ув’язнення засуджено правоохоронницю з Луганщини, яка перейшла на службу до окупант...

Прочитайте повну статтю

Війська рф здійснили повітряні атаки по Харкову та Лозовій, одна людина загинула, щонайменше 13...

Прочитайте повну статтю

ВАКС задовольнив позовну заяву Мін’юсту про застосування санкції до АТ «Невская Косметика». В д...

Прочитайте повну статтю

Поліція Києва затримала диверсантів, які на замовлення спецслужб рф спалили залізничну релейну...

Прочитайте повну статтю

Ворог знову поцілив по Харкову: поліція працює на місці влучання

Прочитайте повну статтю

Відновлено оформлення паспортних документів у закордонних підрозділах ДП «Документ»

Прочитайте повну статтю

Збройна агресія рф проти України завдала значної шкоди рибному господарству

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь