Державний ринковий нагляд: підсумки роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області за 2024 рік
Впродовж 2024 року з метою забезпечення відповідності нехарчової продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз безпеці життя та здоров’ю людей, спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області на дотримання вимог Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 №303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» (із змінами та доповненнями) відповідно до Секторального плану державного ринкового нагляду на 2024 рік проводили перевірки характеристик нехарчової продукції (лампи неспрямованого випромінення, електричне та електронне обладнання, обігрівачі приміщень та комбіновані обігрівачі, іграшки).
У звітному періоді проведено 30 перевірок характеристик продукції у сфері ринкового нагляду, з них: 23 планових та 7 позапланових.
За результатами перевірок винесено 133 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів:
За результатами аналізу розгляду повідомлень суб’єктів господарювання про виконання рішень про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів, проведених перевірок стану виконання рішень та за результатами надходжень протоколів випробувань прийнято:
Із загальної кількості винесених рішень про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів – 107 рішень суб’єктами господарювання виконано.
За порушення законодавства про державний ринковий нагляд винесено 15 постанов про накладання штрафу на загальну суму 408,34 тис. грн, а саме:
У зв’язку з несплатою штрафу у встановлений законодавством термін постанови скеровано для примусового стягнення до відділу державної виконавчої служби в Чернівецькій області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Крім цього, в межах здійснення ринкового нагляду здійснювався відбір зразків продукції, яка не відповідала встановленим вимогам. В ході планових перевірок було відібрано 50 одиниць продукції (іграшки, побутова техніка, електричне та електронне обладнання).
За результатами відбору зразків нехарчової продукції проведено 25 досліджень з них 24 зразка продукції не відповідали вимогам безпеки (96%).
Всі витрати, пов’язані з проведенням експертизи суб’єктами господарювання були відшкодовані в повному обсязі.