Держенергоефективності опрацювало другу частину опитувальника для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС
Держенергоефективності бере активну участь в історичному процесі – підготовці України до членства в ЄС.
Услід за опрацюванням першої частини опитувальника Єврокомісії, Агентством підготовлено відповіді до його другої частини, а саме – щодо енергоефективності та «зеленої» енергетики.
У другій частині особливу увагу приділено гармонізації українського законодавства до європейського.
Зокрема, Агентство повідомило про цілу низку розроблених та прийнятих законодавчих актів відповідно до директив ЄС, які створюють умови для розвитку енергоефективності та відновлюваної енергетики в Україні.
Ключову роль у євроінтеграції відіграє прийнятий у жовтні 2021 р. Закон України № 1818-IX «Про енергетичну ефективність». Таким чином Україна відмовляється від застарілих адміністративних інструментів енергозбереження і переходить до сучасних європейських практик реалізації політики енергоефективності.
На виконання закону Держенергоефективності вже працює над розробкою понад 40 підзаконних актів. Вони стосуються впровадження енергоаудиту та систем енергоменеджменту в органах влади та суб’єктами господарювання, розвитку ринку енергосервісу, високоефективної когенерації тощо.
Відповідно до європейських норм в Україні здійснюється сертифікація енергоефективності будівель, впроваджується комерційний облік теплової енергії та води, вимоги до екодизайну та енергомаркування енергоспоживчої продукції.
Досвід та цілі ЄС є дороговказом і для української «зеленої» енергетики та декарбонізації. Зокрема, Агентством підготовлено проєкт Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2030 року із врахуванням директиви RED-II. Ведеться робота над Водневою стратегією, запровадженням гарантій походження «зеленої» енергії.
Управління комунікації і зв'язків з громадськістю