Сенсація

Держенергоефективності та Рівненська міська рада відкрили Офіс декарбонізації та енергоефективної трансформації у м. Рівне


Березень 29
12:17 2024

Держенергоефективності продовжує відкривати Офіси декарбонізації та енергоефективної трансформації в регіонах України. «Наша мета незмінна – всебічно допомагати регіонам та громадам тримати чіткий курс на енергоефективну та «зелену» трансформацію», – прокоментувала відкриття офісу Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва.

Відкрили офіс командою Держенергоефективності на чолі із Заступником Голови Агентства Віктором Білько спільно з очільником Рівненської міськради Віктором  Шакирзяном під час проведення форуму «Рівне EUROFORUM: енергоефективність, сталий розвиток громади». Наміри подальшої співпраці установи закріпили, підписавши відповідний Меморандум.

На базі офісу планується акумулювати та масштабувати усі ті успіхи, які вже має місто, а також сприяти залученню фінансування та світового досвіду для реалізації нових проектів, здійснювати навчання та підвищення кваліфікації місцевих фахівці у цих сферах.

Зокрема, Офіс стане платформою для співпраці у напрямах:

- управління енергоспоживанням: впровадження систем енергоменеджменту, розроблення місцевого енергетичного плану, проведення енергетичної сертифікації будівель, енергоаудитів;

- створення "подушки енергетичної безпеки" регіону (визначення та використання потенціалу заміщення традиційних видів палива, альтернативне теплозабезпечення, високоефективна когенерація, виробництво біогазу та біометану);

- залучення фінансових ресурсів для енергоефективної трансформації регіонів (через майбутню Національну платформу декарбонізації, ЕСКО, муніципальні зелені фінанси, міжнародну фінансову допомогу тощо);

- просвіта та популяризація у напрямку енергоефективності.

На сьогодні Рівне - єдине місто в Україні, де впроваджується стратегія декарбонізації, і одне з пілотних міст, де буде впроваджено проєкт «Створення концепції NetZero для міста Рівне» в рамках співробітництва з ЄС.  Кошти на реалізацію цього проєкту місто отримало через NetZeroCities, що є частиною дослідницької та інноваційної програми Європейського союзу "Horizon 2020".

Голова Держенергоефективності впевнена, що відкриття Офісу декарбонізації прискорить рух міста до цілей вуглецевої нейтральності та впровадження найсучасніших енергоефективних технологій. Офіс буде надійною платформою для комунікації між місцевою громадою та стейкхолдерами у сфері енергоефективності та декарбонізації.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Яку винагороду можуть отримати військові за знищення або захоплення ворожої техніки

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Київський інститут НГУ готує лідерів, здатних діяти в умовах сучасної війни

Прочитайте повну статтю

Компетентність як елемент безпеки: чому експортний контроль має починатися з освіти?

Прочитайте повну статтю

Засідання Ради суддів України відбудеться 26 червня 2026 року

Прочитайте повну статтю

ВРП внесе Президентові України подання про призначення п’ятьох суддів до апеляційних судів

Прочитайте повну статтю

Оптимізація судового навантаження через транстериторіальну підсудність: презентовано пілотний п...

Прочитайте повну статтю

Відновили документи після втрати через обстріл: допомога ВПО триває

Прочитайте повну статтю

Заволоділи майном київської лікарні на 300 млн грн: ДБР підозрює в оборудці ексзаступника секре...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь