Держенергоефективності та Житомирська міська рада відкрили Офіс декарбонізації та енергоефективності у Житомирі


Січень 27
15:08 2024

Держенергоефективності продовжує розвивати мережу офісів декарбонізації та енергоефективності в різних куточках України. Ціль – допомогти громадам ставати більш енергоефективними та енергетично стійкими, що особливо актуально у час війни та відбудови.

Услід за Дніпром, Кропивницьким та Вінницею, офіс декарбонізації відкрито у Житомирі – одному з провідних міст у сфері енергоефективності.

«Дякую меру Сергій Сухомлин та його команді за те, що з радістю підхопив нашу ініціативу. Разом будемо допомагати місту впроваджувати ще більше проєктів з енергоефективності і зменшення викидів СО2, а також залучати інвестиції», - повідомила Ганна Замазєєва.

Як пояснила Голова Держенергоефективності, щоб працювати на результат, в арсеналі агентства - низка інструментів. Головний з них - Фонд декарбонізації,  який вступив в дію із січня цього року і  буде наповнюватися за рахунок коштів з податку на викиди СО2. У розробці - ще низка програм для підтримки громад, населення, бізнесу.

«Енергоефективність — це важливо, тому вона є одним із пріоритетів для Житомира. В країні війна, складний час…Та на сьогодні енергетична безпека стає ще важливішою. Після нашої Перемоги тільки ефективна економіка  та енергоефективні громади зможуть дати можливість бізнесу розвиватися», — зауважив Сергій Сухомлин.

Міський голова м. Житомира підкреслив: «Минулий опалювальний сезон  Житомир пережив  без відключень електроенергії ще й тому, що у критичний для країни момент спрацювали енергоефективні заходи, що  впроваджувалися в нашій громаді до війни».

Ганна Замазєєва, своєю чергою, повідомила, що на базі офісу планується  сконцентрувати та масштабувати усі ті успіхи, якими славиться Житомир у сфері енергоефективності.

«Наша візія - синергія з громадами у комплексному підході до питань енергоефективності», - наголосила Ганна Замазєєва та додала, що з громадою передбачається співпрацювати за напрямами:

- впровадження систем енергоменеджменту, енергетична сертифікація будівель, проведення енергоаудитів;

- визначення потенціалу заміщення традиційної енергетики та впровадження альтернативного теплозабезпечення: котельні та теплові насоси, СЕС для громад, високоефективна когенерація, виробництво енергії з відходів, виробництво біогазу і біометану;

- залучення фінансування (через Національну платформу декарбонізації, ЕСКО, облігації, краудфандінг, міжнародну фінансову допомогу)

- навчання та підвищення кваліфікації місцевих фахівці, популяризація.

Домовленості про співпрацю закріпив меморандум, який підписали Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва та міський голова Сергій Сухомлин.

Управління комунікації і зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Держаудитслужба та Європейська прокуратура (ЕРРО) окреслили формат взаємодії щодо захисту кошті...

Прочитайте повну статтю

Яку винагороду можуть отримати військові за знищення або захоплення ворожої техніки

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Київський інститут НГУ готує лідерів, здатних діяти в умовах сучасної війни

Прочитайте повну статтю

Компетентність як елемент безпеки: чому експортний контроль має починатися з освіти?

Прочитайте повну статтю

Засідання Ради суддів України відбудеться 26 червня 2026 року

Прочитайте повну статтю

ВРП внесе Президентові України подання про призначення п’ятьох суддів до апеляційних судів

Прочитайте повну статтю

Оптимізація судового навантаження через транстериторіальну підсудність: презентовано пілотний п...

Прочитайте повну статтю

Відновили документи після втрати через обстріл: допомога ВПО триває

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь