Держенергоефективності та Житомирська міська рада відкрили Офіс декарбонізації та енергоефективності у Житомирі


Січень 27
15:08 2024

Держенергоефективності продовжує розвивати мережу офісів декарбонізації та енергоефективності в різних куточках України. Ціль – допомогти громадам ставати більш енергоефективними та енергетично стійкими, що особливо актуально у час війни та відбудови.

Услід за Дніпром, Кропивницьким та Вінницею, офіс декарбонізації відкрито у Житомирі – одному з провідних міст у сфері енергоефективності.

«Дякую меру Сергій Сухомлин та його команді за те, що з радістю підхопив нашу ініціативу. Разом будемо допомагати місту впроваджувати ще більше проєктів з енергоефективності і зменшення викидів СО2, а також залучати інвестиції», - повідомила Ганна Замазєєва.

Як пояснила Голова Держенергоефективності, щоб працювати на результат, в арсеналі агентства - низка інструментів. Головний з них - Фонд декарбонізації,  який вступив в дію із січня цього року і  буде наповнюватися за рахунок коштів з податку на викиди СО2. У розробці - ще низка програм для підтримки громад, населення, бізнесу.

«Енергоефективність — це важливо, тому вона є одним із пріоритетів для Житомира. В країні війна, складний час…Та на сьогодні енергетична безпека стає ще важливішою. Після нашої Перемоги тільки ефективна економіка  та енергоефективні громади зможуть дати можливість бізнесу розвиватися», — зауважив Сергій Сухомлин.

Міський голова м. Житомира підкреслив: «Минулий опалювальний сезон  Житомир пережив  без відключень електроенергії ще й тому, що у критичний для країни момент спрацювали енергоефективні заходи, що  впроваджувалися в нашій громаді до війни».

Ганна Замазєєва, своєю чергою, повідомила, що на базі офісу планується  сконцентрувати та масштабувати усі ті успіхи, якими славиться Житомир у сфері енергоефективності.

«Наша візія - синергія з громадами у комплексному підході до питань енергоефективності», - наголосила Ганна Замазєєва та додала, що з громадою передбачається співпрацювати за напрямами:

- впровадження систем енергоменеджменту, енергетична сертифікація будівель, проведення енергоаудитів;

- визначення потенціалу заміщення традиційної енергетики та впровадження альтернативного теплозабезпечення: котельні та теплові насоси, СЕС для громад, високоефективна когенерація, виробництво енергії з відходів, виробництво біогазу і біометану;

- залучення фінансування (через Національну платформу декарбонізації, ЕСКО, облігації, краудфандінг, міжнародну фінансову допомогу)

- навчання та підвищення кваліфікації місцевих фахівці, популяризація.

Домовленості про співпрацю закріпив меморандум, який підписали Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва та міський голова Сергій Сухомлин.

Управління комунікації і зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Посилення санкційного тиску та арешт майна спонсорів війни. Ольга Стефанішина взяла участь на з...

Прочитайте повну статтю

Увага, нова загроза: російські війська почали застосовувати БпЛА, що розкидають вибухонебезпечн...

Прочитайте повну статтю

Інститут оприлюднив фінальну редакцію 10 принципів меморіалізації війни

Прочитайте повну статтю

Контроль за дотриманням міграційного законодавства на Харківщині

Прочитайте повну статтю

15 квітня т.в.о. начальника УДМС у Чернівецькій області відповідатиме на дзвінки громадян

Прочитайте повну статтю

Полтавщина: 21 нелегального мігранта виявили з початку року

Прочитайте повну статтю

У першому кварталі на Буковині оформлено 20 дозволів на імміграцію

Прочитайте повну статтю

Екскурсія для школярів:відповідаємо на найактуальніші питання!

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь