Сенсація

Держенергонагляд перевірив готовність теплових господарств теплопостачальних організацій до роботи в опалювальний період 2021-2022 років


Листопад 12
09:00 2021

З метою забезпечення надійного та сталого функціонування систем теплопостачання і теплоспоживання Держенергонагляд проводить активну роботу щодо оцінки готовності енергетичних господарств суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до роботи в опалювальний період 2021-2022 років (далі – ОП). Зокрема, працівниками відомства здійснено огляд енергетичних об’єктів, а саме джерел теплової енергії з приєднаними до них тепловими мережами.

За зверненням суб’єктів відносин у сфері теплопостачання територіальні органи Держенергонагляду беруть участь у комісіях з перевірки готовності теплових господарств до роботи в ОП.

У ході оглядів енергетичних об’єктів виявлено 2 989 порушень вимог нормативно-правових актів, діючих норм і правил (далі - НТД) у сфері теплопостачання. Керівникам суб’єктів господарювання надано рекомендації у вигляді довідок з переліком невідкладних заходів, які необхідно виконати. Наразі суб’єктами усунено 1 476 порушень (50 %).

Водночас за результатами проведених оглядів у складі відповідних комісій представниками інспекції підтверджено стан готовності 4 429 джерел теплової енергії до роботи в ОП з приєднаними до них тепловими мережами.

Крім того, Держенергонагляд (у межах компетенції) здійснює контроль виконання планів організаційно-технічних заходів з підготовки теплових господарств суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії, а також проведення ними гідравлічних випробувань теплових мереж на щільність та міцність, промивання і випробувань енергообладнання котелень, теплових пунктів у визначені строки.

Так, за інформацією теплогенеруючих, теплотранспортуючих і теплопостачальних організацій станом на початок листопада проведено гідравлічні випробування 12,4 тис. км теплових мереж (у двотрубному обчисленні), що складає 74 % від загальної протяжності та на 74,4 % виконано планово-попереджувальні ремонти згідно з відповідними графіками.

Основні порушення, виявлені у результаті оглядів такі:

Крім того, Держенергонагляд проводить моніторинг своєчасного початку опалювального сезону 2020/21 року суб’єктами господарювання, які провадять діяльність з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії.

Процес включення в роботу опалювальних котелень та пуск тепла споживачам соціальної сфери в областях України проводиться поступово за рішенням органів місцевого самоврядування, де середньодобова температура повітря протягом трьох діб поспіль становить менше +8оС.

Загалом по країні станом на 09.11.2011 включено в роботу 83% опалювальних котелень та подано теплоносій 77% соціально-важливим споживачам теплової енергії.

На 100% включено у роботу опалювальні котельні та подано теплоносій соціально-важливим споживачам у Закарпатській і Хмельницькій областях.

90% - 99% – у Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Луганській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Черкаській та Чернігівській областях;

80% - 89% – у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Львівській, Чернівецькій та областях;

70% - 79% – Сумській областях та м. Києві;

51 % – у Миколаївській області;

22 % – у Запорізькій області;

4% – у Одеській області;

1 % – у Херсонській області.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Залякував місцевих мешканців та мародерив: поліцейські повідомили про підозру черговому колабор...

Прочитайте повну статтю

«Сталевий кордон»: ГВАРДІЯ НАСТУПУ. Як все починалося

Прочитайте повну статтю

У Києві відкрилась виставка «10 років агресії – 10 років спротиву»

Прочитайте повну статтю

Аналіз національного ринку першопродажів аквакультурної риби: що і скільки?

Прочитайте повну статтю

ВРП внесе Президентові України подання про призначення двох суддів до місцевих судів Донецької...

Прочитайте повну статтю

СБУ затримала поплічника рашистів, який ремонтував російські танки під час боїв за Харків

Прочитайте повну статтю

У Козівському секторі УДМС у Тернопільській області побували гості

Прочитайте повну статтю

На Миколаївщині ДБР затримало керівника Укртрансбезпеки на мільйонних поборах з перевізників

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь