Сенсація

Держгеонадра забезпечили 3,5 млрд грн надходжень до держбюджету в 2024 році


Лютий 25
18:17 2025

Відбувся публічний звіт Голови Держгеонадр Олега Гоцинця про результати роботи Служби за 2024 рік і плани на 2025 рік

Залучення інвестицій у розробку надр – один із ключових напрямів роботи Державної служби геології та надр України. У 2024 році Держгеонадра забезпечили 3,5 мільярда гривень надходжень до державного бюджету, з них 1,766 мільярда гривень від продажу спецдозволів на аукціонах. Водночас у 2023 і 2024 роках Держгеонадра спрямували понад 393 мільйони гривень на окремі програми забезпечення потреб Збройних Сил України.

«За минулий рік Служба видала 478 спеціальних дозволів на користування надрами: 378 без проведення аукціонів, у т.ч. мале надрокористування, і 100 за результатами електронних торгів. Проведено 12 аукціонів, на які виставлено 148 лотів, 106 було продано за 1,702 мільярда гривень», – повідомив очільник Служби.

Служба працювала над оновленням законодавства. Прийнято зміни до програми розвитку мінерально-сировинної бази до 2030 року. В новій редакції урядового Закону запроваджено державний компенсаційний фонд у геологічній сфері для фінансування заходів за принципом найбільшої раціональності. Визначено поняття стратегічних і критичних корисних копалин та передбачено розподіл видів корисних копалин загальнодержавного значення за промислово-економічним значенням на категорії. Концентрація зусиль, у тому числі фінансових ресурсів, буде зосереджена на пріоритетних напрямах розвитку мінерально-сировинної бази, пошуку й розвідки родовищ корисних копалин, насамперед стратегічного та критичного значення.

«Оновлена Програма розвитку МСБ є адаптованим документом до європейської стратегії критичної сировини і виконує один із шести секторальних індикаторів Ukraine Facility Plan на 2024–2027 роки. Реалізація Програми створить підґрунтя для швидкого та прозорого залучення інвестицій, у тому числі в розробку корисних копалин стратегічного й критичного значення», – розповів Голова Держгеонадр Олег Гоцинець.

Сьогодні важливим завданням України на шляху інтеграції у світові ринки критичних мінералів є залучення капіталу в їх розробку. Інвестору, щоб прийняти рішення про участь у реалізації проєкту з розробки надр, необхідно, перш за все, ознайомитися з геологічною інформацією. Державна геологічна служба активно працює над продовженням співробітництва з ЄБРР щодо залучення коштів на оцифрування геолінформації та створення data-room. Цифровізація – серед пріоритетів роботи Держгеонадр.

Олег Гоцинець розповів про виконання індикаторів плану Ukraine Facility, зокрема про діджиталізацію адміністративних сервісів у галузі користування надрами. Триває робота над оновленням роботи електронного кабінету надрокористувача з додатковим функціоналом, як-то доступ до державного реєстру спеціальних дозволів на користування надрами та можливістю отримання електронного спецдозволу, а також доступ до оцифрованої геологічної інформації.

Крім того, Служба розвиває міжнародне співробітництво з метою гармонізації національного законодавства із законодавством Європейського Союзу та провідними практиками видобувних держав світу, а також виконує урядові програми, удосконалює нормативно-правову базу в сфері надрокористування та інше.

Серед пріоритетів на 2025 рік Голова Держгеонадр назвав підготовку ділянок надр для оголошення електронних торгів, а також для конкурсів на укладення угод про розподіл продукції щодо ділянок надр з покладами критичних і стратегічних мінералів, підвищення ефективності роботи Держгеонадр і геологічних підприємств, що належать до сфери її управління, нарощення мінерально-сировинної бази державними геологічними підприємствами за умови внесення змін до Бюджетного Кодексу України відповідно до оновленої програми розвитку МСБ до 2030 року.

Матеріали звіту: https://www.geo.gov.ua/wp-content/uploads/2025/02/derzhgeonadra-p%D1%96dsumki-2024-roku.pdf 

03057, м. Київ, вул. Антона Цедіка, 16

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Евакуація під ворожим вогнем: як «Білі янголи» рятують людей з Покровська

Прочитайте повну статтю

УІНП долучився до конференції з питань правосуддя перехідного періоду

Прочитайте повну статтю

Першого квітня 2025 року відбудеться засідання Ради суддів України

Прочитайте повну статтю

Співпраця між Вищою радою правосуддя і Проєктом ЄС «Право-Justice» буде спрямована на реалізаці...

Прочитайте повну статтю

Іноземна громадянка стала на захист України

Прочитайте повну статтю

Відбулась робоча зустріч керівництва ДМС з представниками Міжнародного центру з розвитку міграц...

Прочитайте повну статтю

На Волині ДБР затримало посадовця Держслужби з питань праці, який за хабар обіцяв «зам’яти» фак...

Прочитайте повну статтю

На Харківщині ДБР повідомило про підозру лісничому, через якого незаконно вирубали дерев на 1 м...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь