Держлікслужба долучилась до всеукраїнської інформаційної компанії з приводу Всесвітнього тижня обізнаності про стійкість до антибіотиків


Листопад 22
21:04 2024

Метою проведення Всесвітнього тижня є відповідальне споживання  антибіотиків та підвищення обізнаності громадськості до стійкості до антибактеріальних лікарських засобів.

Цим питанням був присвячений спеціально організований Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця та Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками круглий стіл, який відбувся 22 листопада 2024 року в медичному університеті.

До участі у заході долучились молоді вчені і науковці, студенти, викладачі і медичні працівники.

З тематичними лекціями та з відповідями на запитання від учасників круглого столу виступили ректор Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор Юрій Кучин та заступник Голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, доктор медичних наук Володимир Короленко.

Інформаційна довідка.

Протягом поточного року, відповідно до Порядку встановлення заборони (тимчасової заборони) та поновлення обігу лікарських засобів на території України, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22.11.2011 № 809, Держлікслужбою було встановлено 9 розпоряджень про заборону реалізації, зберігання та застосування лікарських засобів (антибактеріальних лікарських засобів, протимікробних засобів для системного застосування тощо), а саме:

– 6 розпоряджень про заборону обігу 7 найменувань 7 серій;

– 3 розпорядження про заборону всіх серій 6 найменувань.

На державний контроль якості у 2024 році надійшло 348 найменувань 4331 серії лікарських засобів, що становило більше 25,5 млн упаковок антибактеріальних лікарських засобів, протимікробних засобів для системного застосування тощо.

При контролі якості антимікробних препаратів велика увага приділяється перевірці якісного та кількісного складу: найменування та концентрації діючої речовини (антибіотика) відповідно до вимог специфікації.

Невідповідний (в першу чергу, занижений) вміст антибіотика при систематичному прийомі лікарського засобу може призводити до розвитку антибіотикорезистентності.

Водночас звертаємо увагу, що інформація про всі заборонені лікарські засоби розміщується і постійно оновлюється на веб-сайті Держлікслужби за посиланням https://surl.li/vrhj.

Просимо бути пильними при купівлі лікарських засобів, особливо при замовленні в мережі інтернет, а у випадку виявлення заборонених серій лікарських засобів – просимо негайно повідомляти Держлікслужбу зручним способом, в тому числі через сайт Держлікслужби за посиланням http://surl.li/btcdy.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

«Вбивство голодом». УІНП презентує нове відео до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт про цифровізацію виконавчого пров...

Прочитайте повну статтю

Зберігайте паролі правильно

Прочитайте повну статтю

Презентація Дорожньої карти за сферою «Верховенство права» членам робочих (переговорних) груп щ...

Прочитайте повну статтю

Засвідчення справжності підпису на документах

Прочитайте повну статтю

Прозорі аукціони на промисловий вилов риби цьогоріч поповнять місцеві бюджети на понад 50 млн г...

Прочитайте повну статтю

Комплексне дослідження: шляхи створення ланцюгів доданої вартості в сільському та рибному госпо...

Прочитайте повну статтю

Українська делегація обговорила в Болгарії поглиблення співпраці з GFCM

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь