Держрибагентство долучилося до обговорення виробництва водоростей та біотехнологій
Фахівці Держрибагентства взяли участь у регіональному семінарі з виробництва водоростей та біотехнологій, який відбувся в м. Стамбулі (Туреччина). До заходу, організованого Регіональною комісією з рибальства та аквакультури Центральної Азії та Кавказу (CACFish), долучилися також представники Туреччини, Хорватії, Киргизстану та Казахстану.
Під час семінару детально розглянуто сучасні досягнення та перспективи застосування водоростей у різних сферах людської діяльності, зокрема в сільському господарстві, харчовій промисловості, фармацевтиці, енергетиці та екології.
Так, підкреслено, що водорості, такі як спіруліна та хлорела, є цінними джерелами білків, амінокислот, вітамінів і мікроелементів, що робить їх незамінними компонентами здорового харчування.
Особливу увагу приділено використанню водоростей у харчовій промисловості. Так, з червоних та бурих водоростей отримують агар-агар, альгінати та карагенан – речовини, які широко застосовуються як згущувачі та стабілізатори у виробництві продуктів харчування. Ці речовини надають продуктам потрібної консистенції, покращують їхню текстуру та зовнішній вигляд.
Було також зазначено, що біологічно активні речовини, які містяться у водоростях, мають широкий спектр фармакологічної дії. Їх використовують для створення лікарських препаратів, косметичних засобів, а також як антиоксиданти та протизапальні засоби.
Крім того, водорості відіграють важливу роль у сільському господарстві. Водоростеві добрива покращують структуру ґрунту, підвищують його родючість та стимулюють ріст рослин.
Одним із найбільш перспективних напрямів використання водоростей є виробництво біопалива. Мікроводорості є перспективною сировиною для отримання біодизелю, біоетанолу або біогазу. Висока швидкість росту та здатність накопичувати ліпіди роблять їх перспективними для енергетики.
У ході семінару також акцентовано увагу на вирішальній ролі біотехнології водоростей у забезпеченні сталого розвитку та переходу до зеленої економіки. Зважаючи на їхню надзвичайну здатність до швидкого росту, водорості можуть стати ключовим інструментом для подолання глобальних проблем, пов’язаних із дефіцитом ресурсів, енергетикою, продовольством тощо.