"Для нашої економіки критично важливо мати логістичні можливості і продовжувати експортувати в Європу", - Іванна Климпуш-Цинцадзе
Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася із депутаткою Європейського Парламенту від Швеції Карін Карлсбро, яка також є спеціальною репортеркою з питань торгівлі з Україною у Комітеті з міжнародної торгівлі ЄП.
Обговорили допомогу Україні фінансову та політичну. Карін Карлсбро запевнила, що у Європейському Парламенті є більшість, яка і надалі забезпечить підтримку України. Ішлося також про питання торгівлі з ЄС, зокрема, у сфері сільського господарства. Ця сфера є однією з ключових для надходжень в український бюджет. Протягом останніх трьох років через повномасштабну війну Україна зазнала збитків у агросфері на майже 80 мільярдів євро. Це велика втрата для економіки. Співрозмовниці погодилися, що Україні потрібно працювати з європейськими партнерами, говорячи мовою якісних цифр та фактів, щоб не допустити необґрунтованого тиску на український сектор сільського господарства в майбутньому, а також не допустити маніпуляцій всередині Європейського Союзу. «Для нашої економіки критично важливо мати логістичні можливості і продовжувати експортувати в Європу», - сказала голова Комітету. Вона зазначила, що торговельні політики ЄС потребують перегляду та оновлення, незалежно від того, коли до ринку приєднаються нові члени. А процес приєднання нових членів і перемовин має бути налаштований на взаємовигідний для обох сторін результат. На думку Іванни Климпуш-Цинцадзе, Україна вже зараз має бути залучена до цих дискусій з тим, щоби разом імплементувати зміни. «Варто акцентувати не на тому, яким викликом може стати приєднання України для європейських виробників, а на тому, що цінного і потрібного Україна може привнести в ЄС і як із користю це застосувати», - наголосила голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.
Карін Карлсбро зі свого боку зауважила, що окрім фінансової допомоги європейські партнери та їхні українські візаві мають працювати над інвестиціями в українську економіку. Адже в довгостроковій перспективі це буде важливою підтримкою. Вона також переконана, що сьогоднішня допомога Україні є не благодійністю, а інвестицією в майбутнє Європи.
Іванна Климпуш-Цинцадзе також зазначила, що росія намагається підняти ставки у війні перед початком роботи нової адміністрації Сполучених Штатів. Відтак, нова хвиля ескалації з боку рф уже почалася із посилення обстрілів України цієї осені. Голова Комітету переконана, що єдиною гарантією безпеки для України і Європи загалом є членство України в НАТО. Закликала Карін Карлсбро використати будь-яку можливість, щоб лобіювати рух у цьому напрямі серед західних партнерів. «росія проковтнула приєднання Швеції до НАТО, членство Фінляндії. Вона бачила, що з нею ніхто не збирається це обговорювати. Але тільки-но в рф бачать хоч найменшу можливість щось виторгувати - вони цим користаються», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Тому вона наголосила, що членство України в Альянсі не може бути предметом торгів із росією.