«Історії з архівів КГБ – “вічнозелена тема”, до якої завжди буде інтерес», – Едуард Андрющенко у подкасті (На)памʼять
Гість нового випуску подкасту (На)памʼять – дослідник архівів радянських спецслужб Едуард Андрющенко.
На основі власних досліджень Андрющенко написав книгу – «Архіви КГБ. Невигадані історії». І саме працював над наступною – про Віктора Петрова (Домонтовича), радянського шпигуна в українському авангарді, коли записувався подкаст. Про деякі справи з архівів він говорить, що це «готові пʼєси про радянське повсякдення».
З розмови з Едуардом Андрющенком ви дізнаєтеся, як працювати з архівами КГБ; чим вони можуть бути корисні; які справи реально знайти, а які – практично знищено; як діяла система та як вона взаємодіяла з українською дійсністю. А також відкриєте для себе багато неочікуваних, абсурдних чи захопливих історій з архівних справ. Наприклад, про киянина-шпигуна північнокорейської розвідки або крадіжку паспорта в онуки Івана Фра
Слухати на подкастингових платформах можна за посиланням.
Детальніше, про що йдеться у подкасті:
Допис, поширений Подкаст Напамʼять (@podcastnapamiat)
Це подкаст про те, як ми памʼятаємо нашу історію. Він розповідає, які проєкти українці створюють, щоб зберігати памʼять про своє минуле і краще розуміти себе.
Ведучі подкасту Ігор Кромф і Вікторія Скуба у кожен випуск запрошують людей, чий досвід роботи з історією і памʼяттю може бути корисним.
Подкаст є проєктом Українського інституту національної памʼяті за підтримки Медіацентру Україна. Це комунікаційна платформа, створена у перші дні після повномасштабного вторгнення РФ як спільна ініціатива громадськості, влади та відповідального бізнесу. Технічним партнером подкасту є агенція RMA.