До 10 років ув’язнення засуджено окупаційного голову сільради на Херсонщині
![](https://www.gp.gov.ua/storage/uploads/6ce1d5de-da92-47b9-af99-939aa96fff83/whatsapp-image-2024-06-10-at-092917.jpeg)
За публічного обвинувачення прокурорів Херсонської обласної та Скадовської окружної прокуратур місцевого мешканця визнано винним у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Вироком суду його засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також позбавлено права упродовж 15 років обіймати посади та займатись діяльністю, пов’язаною із виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій.
Прокурори у суді довели, що засуджений наприкінці серпня 2022 року пішов на співпрацю з ворогом та став так званим «головою сільської ради села Шевченко» Скадовського району Херсонської області.
На псевдопосаді він організував роботу незаконно створеного органу влади. Брав участь у масових заходах, спрямованих на популяризацію та підтримку дій країни-агресора, здійснював контроль за проведенням незаконного референдуму на території тимчасово окупованого села.
Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Херсонській області.