Українська делегація взяла участь у конференції з питань шкільної безпеки NASRO-2024


Липень 26
18:16 2024

Захід проходив з 14 по 19 липня у місті Фінікс штату Арізона (США). До складу делегації увійшли народний депутат України, заступник Голови Комітету з питань правоохоронної діяльності, представник Президента України у Верховній Раді Галина Михайлюк,  т.в.о. начальника управління організації Служби освітньої безпеки НПУ Надія Ситник, представники Національної поліції та Міністерства внутрішніх справ. Візит відбувся за сприяння відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні. 

National Association of School Resource Officers, NASRO - це асоціація шкільних офіцерів правопорядку, шкільних адміністраторів та фахівців з охорони і безпеки шкіл, які працюють як партнери задля захисту учнів, викладачів, персоналу та шкільної громади. Національна асоціація шкільних кураторів забезпечує найвищу якість підготовки шкільних правоохоронців задля сприяння підвищенню безпеки дітей та шкіл. 

Під час Національної конференції зі шкільної безпеки у США українська делегація посилено працювала над трьома основними напрямами – це ключові підходи організації безпеки в школах, оперативне реагування на надзвичайні ситуації і безпекові загрози під час навчання та допомога постраждалим після можливого травматичного досвіду.

Під час конференції американські фахівці презентували учасникам ефективні практики із запобігання та реагування на надзвичайні ситуації, які можуть впроваджуватися в українських школах.

Загалом під час проведення заходів NASRO-2024 представники української делегації відвідали лекції та пройшли понад 30 навчальних секційних тренінгів. Це теоретичні та практичні заняття з основ ефективної програми підготовки шкільних офіцерів безпеки, процесу їх відбору та навчання. 

Учасники пройшли навчання із критичного аналізу інцидентів з масовими жертвами у початкових школах та отримали нові навички розпізнавання потенційного злочинця. Практикували організацію ефективних шкільних навчань у надзвичайних ситуаціях та покроково відпрацювали дії шкільних офіцерів у критичних ситуаціях. У теорії та практиці вони розвивали навички культури безпеки у школі та стресостійкість шкільного офіцера.

Окрім навчань українська делегація взяла  участь у проведенні консультацій та обміні досвідом із шкільними офіцерами безпеки  з різних округів Сполучених штатів Америки та експертами із питань шкільної безпеки. 

За результатами відрядження української делегації до США та її участі в NASRO-2024 отримані попередні домовленості про подальшу взаємодію із Національною асоціацією шкільних офіцерів безпеки. Вони стосуються підготовки тренерів для роботи з інспекторами “Служби освітньої безпеки” України.

Як відомо, проєкт "Офіцери Служби освітньої безпеки" реалізується в Україні за ініціативи керівництва держави та за участі Міністерства внутрішніх справ, Міністерства освіти і науки, Національної поліції. Мета створення - захистити дітей в умовах повномасштабної війни та сформувати повноцінне безпекове середовище після її завершення.

Інспектори Служби освітньої безпеки (СОБ) мають функціонал, який значно відрізняється від діючої програми шкільних офіцерів поліції. Зокрема, до основних функцій інспекторів СОБ належить правоохоронна, наставницька і просвітницька.

Завдання офіцерів СОБ - організувати безпечні умови під час навчального процесу. Поліцейський буде координувати пропускний режим, допомагати учням вирішувати будь які конфлікти мирним шляхом, запобігати правопорушенням, займатися патріотичним вихованням та мотивувати школярів до активної життєвої позиції.

У планах до кінця 2024 року забезпечити офіцерами Служби освітньої безпеки до 2000 шкіл по всій території України. В пріоритеті - навчальні заклади загальної середньої освіти прикордоння, та ті, що працюють в очному та змішаному режимах. 

Принцип розподілу інспекторів: один поліцейський на один навчальний заклад. Він буде знаходитися в закріпленій школі на постійній основі, аби ефективно взаємодіяти з усіма учасниками освітнього процесу. 

Процес навчання та підготовки офіцерів СОБ орієнтований на отримання ключових навичок - координації з учасниками освітнього процесу різної вікової категорії, розумінні принципів інклюзивного навчання і безбар'єрності, основ психології та відновлювальної комунікації.

Департамент комунікації МВС

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Інна Ящук: «Якість надання послуг із реабілітації в медичних закладах МВС будуть оцінювати захи...

Прочитайте повну статтю

На Вовчанському напрямку прикордонники знищили ворожу «Буханку»

Прочитайте повну статтю

Троє загиблих і троє поранених за добу – наслідки російських обстрілів на Донеччині

Прочитайте повну статтю

На Харківщині через ворожі обстріли дістали поранення вісім людей, серед яких дві дитини

Прочитайте повну статтю

Поліцейські Херсонщини опановують новітню систему 3D наземного лазерного сканування для фіксаці...

Прочитайте повну статтю

Воєнна розвідка України. 32 роки від Дня створення.

Прочитайте повну статтю

Привітання Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітн...

Прочитайте повну статтю

7 вересня — Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь