До уваги надавачів послуг із психологічної реабілітації ветеранів війни та деяких категорій осіб


Травень 25
18:03 2022

Мінветеранів продовжує реалізовувати програму психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

З метою удосконалення механізму організації психологічної реабілітації вказаним вище категоріям осіб, в умовах воєнного стану, Урядом затверджено постанову Кабінету Міністрів України від 10 травня 2022 р. № 587 “Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р. № 497 і від 27 грудня 2017 р. № 1057”. 

Відповідно до внесених змін психологічну реабілітацію пропонується здійснювати як комплекс послуг, який передбачає залучення до процесу реабілітації мультидисциплінарної команди фахівців у сфері охорони психічного здоров’я (лікар-психіатр, лікар-психолог, лікар-психотерапевт, психолог), які мають право застосовувати методи психологічного і психотерапевтичного впливу в залежності від актуального психічного стану отримувача послуг. 

Заклади охорони здоров’я, які наразі надають медичну допомогу пораненим, травмованим учасникам бойових дій, членам сімей ветеранів війни, членам сімей загиблих Захисників і Захисниць України, тобто тим категоріям постраждалих осіб, які потребують першочергової психологічної реабілітації, мають забезпечити їм кваліфіковану психологічну допомогу, яка не передбачена Програмою медичних гарантій. 

Утворення у складі закладу охорони здоров’я спеціалізованого структурного підрозділу (центр психологічної реабілітації та/або травматерапії або відділення медико-психологічної реабілітації), який забезпечить здійснення психологічної реабілітації мультидисциплінарними командами на основі кейс-менеджменту, відповідає сучасним вимогам щодо організації реабілітаційного процесу. 

Досвід організації роботи такого структурного підрозділу вже має ДЗ “Госпіталь ветеранів війни “Лісова поляна” Міністерства охорони здоров’я України”. 

Можливість надання психологічних послуг не лише пацієнтам стаціонару, але й амбулаторно та/або дистанційно надасть змогу таким суб’єктам надання послуг, створивши необхідну кількість мультидисциплінарних команд, охопити послугами більш широкий загал отримувачів послуг. 

До роботи у суб’єктів надання послуг можуть бути залучені кваліфіковані фахівці як на умовах трудового договору, так і на основі цивільно-правових договорів, які можуть надавати послуги і дистанційно, і за місцем перебування отримувача послуг. 

Наразі Мінветеранів розпочинає відбір суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації. 

Для включення до Реєстру постачальників послуг з психологічної реабілітації для ветеранів і членів їх сімей юридична особа, фізична особа - підприємець подає міністерству:

- заяву про включення до Реєстру за формою, встановленою Мінветеранів (додається),

- перелік послуг із психологічної реабілітації, що можуть надаватися отримувачу послуг (форма додається) 

- та іншу інформацію, наведену в пункті 9 Порядку проведення психологічної реабілітації.

З огляду на викладене Мінветеранів запрошує до співпраці суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації.  Заяви з необхідними документами приймаються на електронну адресу: i.golotenko@mva.gov.ua, довідки за номером телефону (063) 230-20-11. 

  Додатки:

1. Форма Заяви.pdf

2. Форма Переліку послуг.pdf

3. Постанова КМУ від 10.05.2022 № 587.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розпочато бета-тестування нового функціоналу еРиба

Прочитайте повну статтю

Важливий крок для розвитку рибної галузі: Верховна Рада підтримала законопроект про залучення і...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України підтримала законодавчі ініціативи щодо забезпечення простежуваності водни...

Прочитайте повну статтю

Заступник Глави МВС Василь Тетеря провів координаційну нараду на Херсонщині

Прочитайте повну статтю

Богдан Драп'ятий: "Формування державної політики у сфері безпеки дорожнього руху - незмінний пр...

Прочитайте повну статтю

Запрошуємо до вступу в ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання сис...

Прочитайте повну статтю

У Львові правоохоронці викрили двох братів, які створювали для продажу фішингові сайти

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження 35 млн гривень до держбюджету від управління арештованими заправка...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь