Допомога Європейського Парламенту — це надія для України: надія на мир, якого росія не хоче, надія на євроінтеграцію та стабільність, - Олександр Корнієнко зустрівся з депутатами Європарламенту


Квітень 15
12:02 2025

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко провів змістовну зустріч із депутатами Європейського Парламенту — Паулюсом Саударґасом (Європейська народна партія, Литва), Олівером Шенком (Європейська народна партія, Німеччина) та Матеєм Тоніним (Європейська народна партія, Словенія).

Зустріч відбулася в стінах Верховної Ради України 14 квітня 2025 року. Головні питання порядку денного — зупинення російської агресії, атаки на українські міста та необхідні кроки на міжнародному рівні для досягнення сталого і справедливого миру.

На початку зустрічі Перший віцеспікер привітав закордонних колег з формуванням нового складу Європейського Парламенту 10-го скликання (2024–2029), вибори до якого відбулися 6–9 червня 2024 року, а також з перемогою проєвропейських політичних сил.

Олександр Корнієнко подякував європейським парламентаріям за візит до України під час війни — у місяць, сповнений цивільних трагедій. Вербна неділя стала днем жалоби: 13 квітня ракета вдарила по центру Сум, забравши десятки життів, серед них — і дитячі. Подібна трагедія сталася й 4 квітня в Кривому Розі — 19 загиблих, з них дев’ятеро дітей.

 «Допомога Європейського Парламенту — це надія для України: надія на мир, якого росія не хоче, надія на євроінтеграцію та стабільність. Дякую за підтримку кожній країні ЄС, яка стоїть поруч з Україною», — сказав він, зазначивши, що лише у жовтні росія випустила по території України понад 2 тисячі «шахедів»: щодня — обстріли, щодня — жертви серед мирного населення.

«Немає часу чекати на рішення — вони потрібні вже. рф демонструє своє справжнє ставлення до миру та прагнень. Тому закликаємо міжнародну спільноту до рішучих дій», — сказав Олександр Корнієнко.

Перший заступник Голови Верховної Ради нагадав про позицію українського народу, озвучену Президентом України Володимиром Зеленським: Україна готова до дипломатичного шляху завершення війни, однак такий процес має відбуватися виключно в інтересах України. Потрібен справедливий мир — відповідно до міжнародного права. Україна не може віддавати свої території, адже вони закріплені не лише в Конституції, а і у серцях українців. Він додав, що Україна високо цінує сильний голос Європейського Парламенту у просуванні ключових рішень, які допомагають Україні протистояти російському вторгненню, — зокрема, підтримку, зафіксовану в останніх резолюціях Європарламенту.

Крім того, парламентарії порушили питання автономних торговельних заходів між Україною та ЄС, які закінчуються на початку червня. За словами Першого віцеспікера, важливо досягти вирішення цієї ситуації, напрацювавши відповідні рішення — продовження автономних торговельних заходів або реалізацію альтернативного варіанту.

Під час зустрічі також обговорювалася активна робота України з оновлення національного законодавства у контексті майбутньої євроінтеграції. Впроваджуються важливі реформи, залучено велику кількість лідерів і стейкхолдерів. «Ми віддані трансформаціям і реформам і продовжуємо активно працювати над усіма завданнями. Розраховуємо на подальшу підтримку з боку Європейського Парламенту нашого євроінтеграційного шляху», — наголосив Перший віцеспікер.

Олександр Корнієнко висловив вдячність Європейській народній партії та всьому складу Європейського Парламенту за підтримку України та українського народу. «Вдячний колегам з Європарламенту за наш діалог — готові до розвитку співпраці. Дякую моєму другові Паулюсу за постійну увагу до України», — сказав Олександр Корнієнко.

Довідково:

Група Європейської народної партії (Християнські демократи) — Group of the European People’s Party (Christian Democrats) (EPP Group) — є політичною групою Європейського Парламенту 10-го скликання (2024–2029). Це найстаріша політична група Європарламенту (ЄП), створена у 1953 році як Християнсько-демократична фракція при Загальній Асамблеї Європейського об’єднання вугілля і сталі (попередника ЄП).

Протягом попередніх скликань ЄП група адаптувала свою політичну філософію та розширювала політико-ідеологічний склад. Починаючи з 1999 року (5-те скликання ЄП), EPP Group є найбільшою політичною групою у Європейському Парламенті.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Навіщо оформляти афідевіт

Прочитайте повну статтю

АРМА оголосило конкурс на управителя арештованих барж: перші вже на Prozorro

Прочитайте повну статтю

«До розслідування залучені півсотні експертів, у разі необхідності кількість фахівців збільшать...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Урядом України та Урядом Японії про безпеку інформ...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України подякував Послу США Бріджит Брінк за підтримку України під час її...

Прочитайте повну статтю

"Особисто контролюю процес розкриття та розслідування цього зухвалого злочину", - Ігор Клименко...

Прочитайте повну статтю

Перереєстрація транспортного засобу в Дії: як стати власником номерного знака із серією DI онла...

Прочитайте повну статтю

В УДМС у Вінницькій області підведено підсумки роботи за І квартал

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь