Довідник безбар’єрності: Взаємодіємо з людьми, що користуються кріслом колісним
Крісло колісне – не візок, яким ми користуємось у супермаркеті і не засіб для перевезення валіз на залізничному вокзалі. Це частина особистого простору людини, тож чіпати чи пересувати його без дозволу того, хто в ньому перебуває, категорично заборонено. Це стосується також й милиць та інших допоміжних засобів.
Якщо ви бачите поруч з людиною собаку-терапевта або собаку-поводиря (часто вони мають жовту стрічку на нашийнику), слід пам’ятати, що ця собака – на службі: її не можна торкатися, гладити, кликати тощо.
Головне у взаємодії з людиною з інвалідністю – фокусуватись на ній самій та її нагальних потребах, а не на її інвалідності. Причому допомогу можна надавати тільки після отримання дозволу. І нехай крісло колісне чи будь-які інші допоміжні засоби не стають перепоною для вашого спілкування.
Більше інформації у «Довіднику безбарєрності» тут: https://2cm.es/LU-J .
Довідково:
Апарат та 7 територіальних підрозділів УДМС у Чернівецькій області облаштовані пандусами для пересування осіб з обмеженими фізичними можливостями, у 3-х підрозділах потреба у пандусах відсутня у зв’язку з розташуванням адміністративних приміщень на першому поверсі. У одному відділі УДМС, що розташований на другому поверсі, для осіб з інвалідністю спеціально обладнано окремий службовий кабінет на І поверсі, в якому функціонують робочі станції для надання всіх видів адміністративних послуг у сферах міграції.
Управління ДМС у Чернівецькій області