Сенсація

E-Voting від НДУ пройшов акредитацію для ринків капіталу


Травень 30
21:36 2022

В 2020 році Верховною Радою України були внесені зміни до законодавства (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів»), які передбачили впровадження в Україні нового інституту, метою якого є захист прав інвесторів - збори власників облігацій. Передбачається, що збори будуть проходити в електронному форматі (e-voting) за допомогою відповідного загальнонаціонального сервісу Центрального депозитарію.

Національний депозитарій України вже декілька років активно працює над впровадженням сервісу e-voting в Україні. Першим етапом якого було створення онлайн сервісу для проведення дистанційних зборів акціонерними товариствами в умовах карантинних обмежень – “Кабінет Зборів”. Другим етапом є впровадження функціоналу  проведення зборів власників облігацій за допомогою Авторизованої електронної системи (далі - АЕС).

АЕС – це програмно-технічний комплекс розроблений командою Національного депозитарію України. Відповідно до законодавства АЕС має бути авторизована Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР).

30.05.2022 сервіс АЕС пройшла авторизацію НКЦПФР, тим самим підтвердила свою повну відповідність до вимог регулятора.

Завершальним етапом впровадження e-voting в  України стане впровадження можливості проведення загальних зборів акціонерів через АЕС. Так, законопроект №2493 від 25.11.2019 року, який вже прийнято в першому читанні, передбачає появу загальнонаціонального сервісу для електронного голосування (e-voting) на загальних зборах акціонерів  для внутрішніх та іноземних інвесторів.

Однією з переваг електронного голосування є те, що такий сервіс дозволяє значно спростити, забезпечити прозорість та знизити витрати інвестора на участь у зборах як одного із шляхів участі в управлінні товариством, вирішення важливих питань діяльності. Власник цінних паперів може взяти участь в голосуванні та обговоренні питань порядку денного без потреби особистої присутності в місці проведення зборів.Таким чином, можливість електронного голосування на загальних зборах власників цінних паперів зробить Україну більш інвестиційно привабливою для іноземних інвесторів.

АЕС забезпечуватиме:

●      ідентифікацію і реєстрацію власників цінних паперів (їх представників) для участі у зборах власників цінних паперів

●      отримання документів, з якими власники цінних паперів можуть ознайомитися під час підготовки до зборів

●      голосування бюлетенем

●      підбиття підсумків голосування з питань порядку денного зборів

●      а також реалізацію інших функцій, визначених законодавством

Проведення загальних зборів із застосуванням систем електронного голосування вже є звичною міжнародною практикою і застосовувалось ще до 2019 року. Але с початком пандемії COVID 2019 можливість проведення віртуальних зборів стала нагальною потребою. Відповідні системи розроблені та діють у США, Канаді, Великобританії, багатьох країнах ЄС,  Туреччині, Індії та ін.

За додатковою інформацією звертатися: pr@csd.ua

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Рятувальники ліквідовують наслідки масованого удару по території України: є пошкодження у 14 ре...

Прочитайте повну статтю

Леонід Тимченко: Понад 50% облікованої зброї, яка є на руках у громадян, вже внесена до Єдиного...

Прочитайте повну статтю

Микола Рудик: понад 400 тисяч громадян купили та продали автівки у застосунку Дія

Прочитайте повну статтю

Круглий стіл на Житомирщині: ключові виклики аграрного сектору

Прочитайте повну статтю

Як знайти Пункти незламності в Дії під час відключень світла

Прочитайте повну статтю

Київщина: білоцерківські міграційники очікують на нових відвідувачів

Прочитайте повну статтю

В Чернівцях примусово повернули громадян Молдови та Туреччини

Прочитайте повну статтю

Працівники Міграційної служби Хмельниччини долучаються до щорічної кампанії «16 днів проти наси...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь