Ефективна реалізація Антикорупційної програми: профільна Міжвідомча робоча група представила чинні та планові заходи


Серпень 22
03:09 2023

«Цифровізація є одним з найефективніших інструментів для боротьби з корупцією. Лише за два роки реальний антикорупційний та економічний ефект цифровізації  становить 16,3 млрд гривень. Потенційний – 48 млрд гривень. Діяльність Міжвідомчої робочої групи та впровадження цифрових заходів Антикорупційної програми допоможе побудувати прозору діяльність держорганів, запобігти корупційним схемам та махінаціям», – зазначив Віцепрем’єр-міністр України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Загалом у межах програми на 3 роки передбачено створення 63 цифрових інструментів, які мають потужний антикорупційних ефект. Зокрема, запуск Єдиного електронного містобудівного кадастру, Електронного реєстру об'єктів культурної спадщини, створення «Регуляторного дашборду» тощо. Цифровізація різних галузей та створення більш зручних інструментів забезпечить прозору діяльність держорганів та допоможе запобігти корупційним схемам та махінаціям. 

«Цього року передбачено впровадження 14 цифрових продуктів. Два з них вже реалізовані: інтеграція системи  eCase Management System з Єдиним реєстром досудових розслідувань, а також можливість вносити до ЄДР відмітку про можливу недостовірність про кінцевого бенефіціарного власника або структуру власності юридичної особи. Крім того, 28 червня НАЗК ввело в експлуатацію Інформаційну систему моніторингу реалізації державної антикорупційної політики, а днями презентували публічну частину. Система допоможе організовувати, планувати та виконувати заходи Державної антикорупційної програми. А українці зможуть відстежувати прогрес та результативність цих заходів», – зазначив Олександр Новіков, співголова МРГ, Голова НАЗК.

Загалом до кінця року планують впровадити 14 ІТ-інструментів, серед яких:

До 2025 року НАЗК має реалізувати 9 IT-продуктів, Мінцифра – 6, ще 48 продуктів – інші державні органи, серед яких: Міністерство внутрішніх справ, Міністерство освіти і науки, Міністерство охорони здоров'я, Мінекономіки, Мінінфраструктури. 

На наступному засіданні заплановано розглянути заходи ДАП з реалізації цифрових продуктів, за які відповідальні Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерство економіки та Міністерство оборони. 

Міжвідомча робоча група – це тимчасовий консультативно-дорадчий орган Уряду, створений для забезпечення виконання заходів у сфері цифровізації, передбачених в  ДАП. До її складу увійшли представники Міністерства цифрової трансформації, Міністерства фінансів і Міністерства юстиції України, представники проєктів і  програм міжнародної технічної допомоги, які надають підтримку Уряду України у виконанні реформ у сфері державного управління та послуг у зменшенні або викорінення корупції у ключових галузях. 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Циркулярний регламент: інструмент для раціонального використання рибних ресурсів та впровадженн...

Прочитайте повну статтю

ІІІ Міжнародний саміт з продовольчої безпеки: Україна зміцнює лідерство у боротьбі з глобальним...

Прочитайте повну статтю

Новий імпульс для розвитку гідротехнічної меліорації в Україні: створено Асоціацію організацій...

Прочитайте повну статтю

Суд відкрив провадження у справі про банкрутство ПрАТ "ПРОМСТРАХ"

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Т...

Прочитайте повну статтю

28 листопада Антон Дробович прозвітує за пʼять років роботи на посаді голови УІНП

Прочитайте повну статтю

Укладено Меморандум про взаєморозуміння між Держлікслужбою та Данським агентством з лікарських...

Прочитайте повну статтю

На Хмельниччині розпочато Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства»

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь