«Ефективне регулювання ринку капіталу та товарних ринків – наше спільне завдання», – Руслан Магомедов про законопроєкт 5865


Грудень 14
12:00 2021

Верховна Рада України на пленарному засіданні 14 грудня 2021 року прийняла у першому читанні проєкт Закону України про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків» та деяких інших законодавчих актів України (реєстраційний No 5865 від 26.08.2021). НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) в цілому підтримує законопроєкт, внесений на розгляд парламенту народними депутатами України Гетманцевим Д.О. та іншими, і зауважує на низці доопрацювань, яких потребує документ. 

«Ми дякуємо пану голові комітету з питань фінансової, митної і податкової політики за увагу і законодавчу ініціативу щодо регулятора, а депутатам – за його підтримку, – зазначає Руслан Магомедов, Голова НКЦПФР. – Проте до другого читання ми разом маємо вдосконалити законопроєкт. Це необхідно для того, щоб Комісія могла виконувати функції з належного, ефективного, справедливого регулювання ринку, покладені Президентом. До того ж, набуття інституційної незалежності, яка передбачена проєктом закону, допоможе державі отримати необхідну допомогу від МВФ». 

Мова йде про ряд доопрацювань. Зокрема, у Комісії має бути чітко визначений перелік функцій з можливістю переглядати периметр регулювання, аби не допустити патових ситуацій. Також акти Комісії не повинні потребувати узгодження або схвалення органами державної влади та іншими юридичними особами, натомість, НКЦПФР пропонує створення координаційної ради за участі ринкової спільноти. «Це дозволить наповнити документи більшою експертизою та пришвидшити виконання завдань Нацкомісією із запровадження другого рівня пенсійної реформи, регулювання ринку віртуальних активів та інших задач сучасного фінансового світу», – наголосив пан Магомедов. 

«Комісія цілком підтримує необхідність удосконалення законодавства в частині регулювання ринку капіталу та організованих товарних ринків. Ми, як і парламентарі, прагнемо разом з тим забезпечення інституційної та фінансової незалежності Комісії, а як наслідок – розвитку фінансової системи в державі і захисту прав інвесторів», – підсумував Голова Комісії.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Наталія Ткаченко: В умовах війни запит на проведення експертиз з боку правоохоронних органів пі...

Прочитайте повну статтю

22 листопада у Парижі відбулась зустріч АРМА з представниками Міністерства юстиції та Служби ма...

Прочитайте повну статтю

Руслан Стефанчук: «Канада — приклад лідерства у підтримці України»

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з делегацією Конгресу США на чолі з се...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України під час свого візиту до Канади зустрівся Президенткою Конгресу ук...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Міністром закордонних справ Канади М...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у межах роботи Міжнародного безпекового форуму в...

Прочитайте повну статтю

Виступ Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука на 16-му Галіфакському міжнародному без...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь