Сенсація

Енергетичний менеджмент – розумне управління енергоспоживанням. І саме з нього має розпочинатися шлях до енергоефективності для всіх – органів влади, громад, підприємств, споживачів


Серпень 09
18:10 2024

З цією метою Держенергоефективності постійно стимулює розвиток і широке впровадження енергоменеджменту в Україні, залучаючи до цього процесу кращих фахівців галузі, експертів та надійних міжнародних партнерів.

Як неодноразово зазначала Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва, впровадження систем енергоменеджменту дає змогу заощадити 5-15% на витратах за комунальні послуги, а після проведення комплексу енергоефективних заходів – до 30% та навіть більше. Це значні заощадження, які можна спрямувати на розвиток громади, підприємства, підтримку населення або допомогу ЗСУ.

Так, протягом липня п.р. Держенергоефективності спільно з Проектом USAID «ГОВЕРЛА», Полтавським, Волинським та Рівненським регіональними центрами підвищення кваліфікації провели серію вебінарів щодо розбудови систем енергетичного менеджменту в органах місцевого самоврядування для територіальних громад.

Головною метою вебінарів було вмотивувати представників органів місцевого самоврядування розбудовувати систему енергетичного менеджменту у своїх громадах, використовуючи успішні українські практики, мотиваційні програми від Державного фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації, а також фахову підтримку від Проекту USAID «ГОВЕРЛА» та їх грантерів.

Учасники навчання познайомились з національною політикою щодо впровадження енергоменеджменту у тергромадах, змінами у нормативно-правовому регулюванні в сфері енергоефективності, а також з алгоритмом дій щодо впровадження системи енергетичного менеджменту та подальшими кроками для створення і вдосконалення цієї системи в ОМС.

За результатами вебінарів усі учасники, представники ОМС територіальних громад отримали модельні акти (методичні рекомендації) та роз'яснення, що напрацьовані фахівцями Проекту USAID «ГОВЕРЛА» для впровадження їх у діяльність ОМС в сфері енергоефективності.

Загалом в трьох семінарах, які відбулися 11, 18 та 25 липня 2024 р., взяли участь 277 осіб – представники 197 громад з 11 областей України (Чернігівської, Сумської, Харківської, Полтавської, Житомирської, Волинської, Львівської, Закарпатської, Миколаївської, Одеської, Рівненської), які за результатами його проходження отримали відповідні сертифікати.

Держенергоефективності щиро вдячно надійним партнерам з проекту USAID «ГОВЕРЛА» за сприяння розвитку систем енергоменеджменту в Україні, а всім учасникам семінарів - за їх активну позицію і зацікавленність у впровадженні енергоменеджменту в громадах.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Яку винагороду можуть отримати військові за знищення або захоплення ворожої техніки

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Київський інститут НГУ готує лідерів, здатних діяти в умовах сучасної війни

Прочитайте повну статтю

Компетентність як елемент безпеки: чому експортний контроль має починатися з освіти?

Прочитайте повну статтю

Засідання Ради суддів України відбудеться 26 червня 2026 року

Прочитайте повну статтю

ВРП внесе Президентові України подання про призначення п’ятьох суддів до апеляційних судів

Прочитайте повну статтю

Оптимізація судового навантаження через транстериторіальну підсудність: презентовано пілотний п...

Прочитайте повну статтю

Відновили документи після втрати через обстріл: допомога ВПО триває

Прочитайте повну статтю

Заволоділи майном київської лікарні на 300 млн грн: ДБР підозрює в оборудці ексзаступника секре...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь