EUКраїна: відновлення популяції осетрових – це євроінтеграція
Осетрові – дивовижні істоти, які з’явилися на нашій планеті понад 200 млн років тому, однак зараз більшість з них знаходяться на межі знищення. Все тому, що ікра осетрових смачна, а її нелегальний продаж – надто прибуткова справа.
З 27 видів осетрових в Україні зустрічаються шість: білуга звичайна, севрюга звичайна, стерлядь прісноводна, осетер російський, осетер атлантичний та осетер-шип.
Проте останні двоє за попередні кілька десятиріч жодного разу в уловах не фіксувалися і вважаються зниклими на території нашої держави. Решта видів має статус «вразливий» або «зникаючий», всі вони занесені до Червоної книги України і їх вилов суворо заборонений.
Наразі проблема зникнення осетрових з наших водойм зайшла вкрай далеко і просто заборонами її не вирішити. Тому на державному рівні відновленням їх популяцій займається Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод ім. академіка С.Т. Артющика.
Цим державним підприємством Держрибагентства за останні 10 років у водойми України випущено понад 15 млн екз. стерляді, російського осетра та севрюги. Зокрема, у 2021 році вселено 1 553 171 екз. цих червонокнижних риб.
Сьогодні наше спільне завдання – зберегти і відновити популяції осетрових в Україні, зокрема, як частину загальноєвропейського біорізноманіття. І не допустити ситуації, коли цих неймовірних підводних мешканців можна буде побачити лише на екранах ґаджетів.