Фонд держмайна домігся закриття провадження у справі про банкрутство ПАТ «Сумихімпром»


Листопад 21
18:18 2023

21 листопада 2023 року за результатами судового розгляду у справі № 5021/2509/2011 про банкрутство ПАТ «Сумихімпром» Господарським судом Сумської області було прийнято рішення: 

Повний текст Рішення буде виготовлено та оприлюднено протягом 5 робочих днів в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

«Фонд  є власником Сумихімпром — володіє 99,995% акцій підприємства. У 2018 році Урядом було прийнято рішення про включення акцій підприємства до Переліку об’єктів великої приватизації та планувався їхній продаж на відкритому аукціоні. Рішення про приватизацію мало стати підставою для закриття провадження у справі про банкрутство, однак протягом останніх 5 років щоб не допустити встановлення контролю держави над активами підприємства представники структур, які де-факто контролювали Сумихімпром, постійно подавали в різні судові інстанції клопотання про відкладення та зупинення розгляду справи. Вони оскаржували «проміжні» ухвали з процесуальних питань та умисно затягували судовий процес щоб не допустити закриття справи про банкрутство і зірвати підготовку підприємства до приватизації. Однак Фонд вжив усіх можливих заходів, навіть звертався зі скаргою до Вищої ради правосуддя, і зрештою переміг», — зазначає Перший заступник Голови ФДМУ Денис Шугалій.

Наразі своїм рішенням Господарський суд Сумської області розблокував приватизацію і відновив контроль держави над підприємством. 

Історія банкрутства та санації ПАТ «Сумихімпром». Ще у 2010 році Дмитро Фірташ отримав у власність 0,005% акцій міноритарного пакету акцій підприємства. Решта акцій була і є у власності держави. Незважаючи на це, йому вдалося призначити керівником підприємства колишнього менеджера однієї зі своїх компаній — «Кримський титан». Через неефективні управлінські дії менеджменту за рік ПАТ «Сумихімпром» з успішного хімічного гіганта перетворилося на неплатоспроможного боржника, накопичивши борги на 1,4 млрд грн. Найбільшу частину боргів сконцентрували компанії з Group DF (банк «Надра», «Синтез Ресурс», Ostchem International, «Кримський Титан», «КУА «Промислові інвестиції»). Використовуючи це, вони утворили комітет кредиторів підприємства, ініціювали процедуру його санації і призначили керуючого санацією. Він двічі розробляв план санації — у 2014 та 2021 році. Через те, що документи не відповідали вимогам законодавства та не містили дієвих заходів з відновлення платоспроможності підприємства, ФДМУ відмовляв у їхньому погодженні. За цей час борг підприємства сягнув 2,35 млрд грн. У 2018 році було прийнято рішення про приватизацію державного пакета ПАТ «Сумихімпром». Припинити процедуру банкрутства можна було через відповідне клопотання до суду і ФДМУ це зробив у 2018 році. Проте керуючий санацією та пов’язані з ним і Дмитром Фірташем кредитори, користуючись процесуальними «лазівками», тривалий час блокували прийняття судом рішення щодо закриття справи про банкрутство. 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

​Привітання Голови Ради суддів України з Днем Збройних Сил України

Прочитайте повну статтю

Розпочато реалізацію ініціативи Глави держави із забезпечення житлом Героїв України та їхніх сі...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України зустрівся у межах робочого візиту із членами Палати представників...

Прочитайте повну статтю

На Черкащині рибоохоронцями попереджено масовий мор риби у Кременчуцькому водосховищі

Прочитайте повну статтю

Реєстр зброї та документи закордоном: на засіданні Кабміну прийнято низку постанов, розроблених...

Прочитайте повну статтю

Брав участь у проведенні псевдореферендуму в Херсоні: повідомлено про підозру колаборанту

Прочитайте повну статтю

Прибутку на мільйон гривень щомісячно та товару на 9 млн грн: ліквідовано масштабне підпільне в...

Прочитайте повну статтю

Книга рекордів прикордонника з позивним «Африка»

Прочитайте повну статтю