Фонд гарантування вкладів і Фонд держмайна уклали Меморандум про вдосконалення процесу оцінки активів неплатоспроможних банків
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб і Фонд державного майна України спільно працюватимуть над розвитком і вдосконаленням оціночних процедур та оцінки активів неплатоспроможних банків, банків з тимчасовою адміністрацією і таких, що перебувають у процесі ліквідації. Сторони уклали відповідний Меморандум про співпрацю.
«Фонд гарантування вкладів і Фонд держмайна об’єднують зусилля для удосконалення методики оцінки активів неплатоспроможних банків з огляду на практичний досвід обох сторін і ринкові реалії. Зокрема з урахуванням специфіки взаємодії Фонду гарантування із суб’єктами оціночної діяльності та продажів на платформі Prozorro.Sale. У тому числі таких складних у реалізації активів, як права вимоги за кредитами. Удосконалення методології, поза іншим, спрямоване на автоматизацію оціночних процедур, що в результаті має звести до мінімуму «людський фактор» при оцінці активів. Зазначені зміни сприятимуть наближенню методології оцінки активів в Україні до міжнародних стандартів оцінки», – пояснює директорка-розпорядниця Фонду Ольга Білай.
Підписанти Меморандуму в особі Ольги Білай і заступника голови Фонду держмайна з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дениса Шугалія закріпили наміри щодо співпраці в наступних напрямках:
«Ми працюватимемо над підвищенням зацікавленості покупців до майна, яке виставляються на аукціон при ліквідації банків. А також над економічною привабливістю активів неплатоспроможних банків для інвесторів», – зазначив Денис Шугалій.
Фонд гарантування вкладів і Фонд держмайна домовились спільно напрацьовувати пропозиції змін до законодавства України в частині запровадження, удосконалення механізмів оцінки майна (активів) неплатоспроможних банків, банків з тимчасовою адміністрацією та таких, що знаходяться в процесі ліквідації та інших нормативно-правових актів з питань.
Крім того, для досягнення мети Меморандуму буде створено робочу групу щодо вирішення питань про визначення методичних засад для розробки та впровадження автоматизації оціночних процедур із залученням міжнародних експертів.