Глобальна продовольча безпека є найвагомішим аргументом до рішучих дій світової спільноти, - зазначають у Комітеті з питань аграрної та земельної політики


Квітень 19
15:46 2022

Триває 55-та доба з початку повномасштабного вторгнення росії до України.

З перших днів війни ми неодноразово наголошували, що військова агресії росії в Україні, загрожує не лише українцям, а й глобальній продовольчій безпеці всього світу. Ми закликали світову спільноту закрити небо над Україною, надати засоби протиповітряної оборони та озброєння для наших захисників, а також просили партнерів застосувати потужні санкції проти агресора.

Ми робили і продовжуємо робити це для того, щоб захистити не лише себе, а й сотні мільйонів людей в усьому світі від загрози голоду.

Україна є світовою житницею. За результатами 2021 року Україна займає 4-те місце в рейтингу найбільших світових експортерів пшениці. За вказаний період наша країна експортувала 20,1 млн т пшениці. 90% українського експорту відбувалося через морські порти, який заблоковано росією з перших днів війни.

Зупинка українського експорту суттєво впливає на забезпеченість світового ринку пшеницею, яка є основою одного з головних продуктів харчування в світі – хліба. Відсутність поставок через військові дії з України аграрної продукції та блокування морських портів за 1,5 місяці війни спричинили стрімке зростання цін на зернові культури. Згідно даних FAO, індекс цін на зернові культури в березні 2022 року виріс на 17,1% в порівнянні з лютим і досяг історичного максимуму.

Світові лідери вже визнали, що військове вторгнення росії до України може призвести до глобальної продовольчої кризи. Росія війною проти України порушила, напрацьовані роками, ланцюги постачання. ООН попереджає, що закриття портів у Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка призведе до голоду, масової міграції та політичної нестабільності у світі.

Окремо, на необхідності збільшення постачання зброї в Україну за для запобігання глобальному голоду, наголосив Міністр з питань сільського господарства Німеччини Джем Оздемір, адже росія цілеспрямовано атакує сільське господарство в Україні.

Тому розблокування морських портів та відновлення експортних поставок для забезпечення продовольчої безпеки та запобігання голоду в ряді країн є пріоритетним завданням не лише українських аграріїв, а й для країн всього світу.

Ворог продовжує нищити нашу державу, тим самим погрожуючи світовій продовольчій безпеці. Україна захищає себе сама, але ми потребуємо допомоги від міжнародної спільноти в наданні засобів ППО та наступальної зброї.

Глобальна продовольча безпека є найвагомішим аргументом до рішучих дій світової спільноти!

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ: щодо ліквідації наслідків ворожого обстрілу у Шевченківському районі Киє...

Прочитайте повну статтю

Пріоритетні напрямки цифрової трансформації рибної галузі

Прочитайте повну статтю

У Мін’юсті провели серію семінарів з питань декларування державних службовців

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко розповів, скільки окупантів знищили бійці "Люті"

Прочитайте повну статтю

Авіація, морська безпека та розмінування: Ігор Клименко провів перемовини з представником Прези...

Прочитайте повну статтю

«Історії з архівів КГБ – “вічнозелена тема”, до якої завжди буде інтерес», – Едуард Андрющенко...

Прочитайте повну статтю

У Дніпрі відбулась робоча зустріч міграційників з представником установи виконання покарань

Прочитайте повну статтю

Про роботу міграційної служби Сумської області в напрямку протидії неврегульованій міграції за...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь