Голова Держенергоефективності та Голова ФДМУ закріпили меморандумом свої спільні наміри двосторонньої співпраці у напрямку скорочення споживання енергоресурсів на підприємствах сфери управління ФДМУ


Червень 11
18:16 2024

Сьогодні перед державою стоїть багато викликів, один з головних – досягнення енергонезалежності та енергобезпеки. І досягти цього можна тільки зниженням навантаження на енергосистему країни, реалізуючи у всіх сферах ключовий європейський принцип «Енергоефективність перед усім».

І дуже важливо реалізовувати цей принцип саме в органах влади. Оскільки, в останній Директиві ЄС 2023/1791 відзначено, що саме державні органи на національному, регіональному та місцевому рівнях повинні виконувати зразкову роль у питаннях енергоефективності та декарбонізації. 

Суттєвої економії енергоресурсів в органах влади та на державних підприємствах без залучення бюджетних коштів можна досягти впровадженням енергоефективних проектів через ЕСКО-механізм. На сьогодні Держенергоефективності активно цьому сприяє та залучає ЦОВВ спільно рухатися у  цьому напрямку.

Минулого тижня до активної співпраці у цьому напрямку залучили Фонд держмайна України. Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва та Голова ФДМУ Віталій Коваль закріпили меморандумом свої спільні наміри двосторонньої співпраці у напрямку скорочення споживання енергоресурсів на підприємствах сфери управління ФДМУ, а також використання ЕСКО-механізму для цих цілей.  

На сьогодні ФДМУ управляє значною кількістю підприємств та активів, включаючи 432 господарські товариства з державною часткою у статутних капіталах та 1032 державні підприємства. 

В управлінні ФДМУ також знаходяться великі енергоємні підприємства хімічної та титанової галузі, на яких впровадження енергоефективних заходів через ЕСКО-механізм може дати відчутний ефект не лише для економії коштів на енергоносіях, а й на підвищенні якості та зниженні собівартості виробництва одиниці продукції. 

«Для цього спільно з ФДМУ будемо працювати над скороченням обсягів споживання енергоресурсів та житлово-комунальних послуг в будівлях бюджетних установ сфери їх управління,  створювати умови для доступу суб’єктів МСП до ринку енергосервісу, сприяти і залучати незалежні фінансові установи до укладення ЕСКО-договорів та багато іншого», - зазначила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва. 

Голова Держенергоефективності впевнена, що результати будуть відчутними. «Ми продовжуємо далі залучати наших колег до активної співпраці у напрямку скорочення споживання енергоресурсів в ЦОВВ та активного використання переваг ЕСКО-механізму для бюджетної сфери», – акцентувала Ганна Замазєєва під час підписання меморандуму.

Детальніше на сторінці Голови Держенергоефективності за посиланням https://www.facebook.com/share/p/ruavsZnzax9NHAeK/?

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Як фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податку (крім е-резидента) відмовитись від за...

Прочитайте повну статтю

Визначення походження дитини

Прочитайте повну статтю

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський відзначив бійців бригади «Хартія»

Прочитайте повну статтю

Оголошено конкурс психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю дітей...

Прочитайте повну статтю

Під постійними обстрілами: рятувальники евакуаційної групи «Фенікс» вивезли з прифронтового сел...

Прочитайте повну статтю

Двоє людей загинули: поліція документує наслідки чергових російських атак Херсонщини

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко розповів про чергові результати демілітаризації ворожої армії від бійців Націонал...

Прочитайте повну статтю

Кількість постраждалих внаслідок ворожого обстрілу Полтави збільшилась до 22 людей

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь