Голова НАЗК з Керівницею Офісу ОЕСР в Україні обговорили питання вступу України у організацію, зокрема прийняття закону про лобізм
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) використовує Рекомендації Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо громадської доброчесності у розбудові системи прозорого та підзвітного врядування. Це є невід’ємною складовою на шляху України до отримання членства в Організації.
Про це заявив Голова НАЗК Олександр Новіков під час зустрічі з Керівницею Офісу ОЕСР в Україні Розарією Пулїзі.
«НАЗК — єдиний орган в Україні, який займається впровадженням принципів доброчесності на всіх рівнях держави, саме тому для нас важливо забезпечити доброчесність у владі, суспільстві та бізнесі. Саме це наблизить нас до вступу в ОЕСР», — додав очільник НАЗК.
Зокрема він зазначив, що важливим є забезпечення незалежності антикорупційних інституцій в Україні.
«Незалежність НАЗК та інших антикорупційних органів, виконання Державної антикорупційної програми усіма органами влади, відновлення обов’язкового електронного декларування для посадовців — все це є необхідними інструментами для перемоги над корупцією, що є неодмінною передумовою для подальшого сталого розвитку України та вступу в ОЕСР. Агентство готове виконувати взяті на себе зобов’язання та виконувати свої прямі обов’язки, очікуємо такої ж готовності і від Уряду та Парламенту», — зазначив Олександр Новіков.
Очільник Агентства вкотре наголосив на необхідності законодавчого врегулювання лобізму в Україні, відповідно до рекомендацій Групи держав проти корупції (GRECO), що наблизить нас до найкращих світових практик демократії.
«Ми сподіваємося, що відповідний закон про врегулювання лобізму буде ухвалений до кінця цього року. НАЗК відкрите до комунікацій з усіма зацікавленими особами. Нам важливо почути думку кожного та врахувати всі пропозиції. Разом ми зможемо зробити політичну систему країни прозорішою для громадськості та міжнародних партнерів», — додав Олександр Новіков
Керівниця Офісу ОЕСР в Україні Розарія Пулїзі виявила готовність підтримувати незалежність антикорупційної інфраструктури України та акцентувала увагу на важливості постійної комунікації між представниками влади та громадськості в Україні щодо суспільно важливих питань.