Сенсація

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук із нагоди 80 роковин депортації кримськотатарського народу та вшанування жертв цього злочину зустрівся з представниками кримськотатарської спільноти Турецької Республіки


Травень 15
15:00 2024

У межах офіційного візиту до Турецької Республіки Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук та представники кримськотатарської спільноти країни спільно вшанували памʼять жертв депортації-геноциду кримськотатарського народу.

«Цей злочин проти людства скоїв радянський режим 80 років тому, але нині в умовах повномасштабної збройної агресії рф проти України його, по суті, знов продовжує російській злочинний та окупаційний режим», — наголосив Спікер Парламенту України.

Голова Парламенту України зазначив, що історичні долі та майбутнє українців і кримських татар нерозривно пов’язані. Також він повідомив, що 8 травня цього року Верховна Рада України звернулася до урядів та парламентів іноземних держав, міжнародних організацій, парламентських асамблей, у зв’язку з 80 роковинами геноциду кримськотатарського народу 1944 року.

Водночас він зауважив, що Україна завжди, із часів своєї незалежності, підтримувала процес повернення на історичну батьківщину корінного народу Криму — кримських татар. Проте рф у 2014 році окупувала Крим і розпочала масові репресії проти лідерів кримських татар, членів Меджлісу, громадських активістів, простих людей. «Ми ніколи не забудемо наших братів і сестер — кримських татар, які постраждали від окупантів», — акцентував Руслан Стефанчук.

«Нині у лавах Збройних Сил України героїчно воюють сотні представників кримськотатарського народу», — наголосив Руслан Стефанчук, додавши, що десятки з них за бойові подвиги відзначені державними нагородами, а лідер кримських татар Мустафа Джемілєв нагороджений Президентом України вищою відзнакою — званням «Герой України».

Водночас Голова Верховної Ради України заявив, що одним із важливих практичних кроків, що ініціювала Україна для захисту громадян в окупованому Криму та створення умов для деокупації цього регіону, є Міжнародна Кримська платформа, співзасновником якої є Туреччина. Руслан Стефанчук нагадав, що у Києві відбулося вже три таких Саміти за участю глав держав, водночас розвивається парламентський вимір Міжнародної Кримської платформи. Перший відповідний Саміт відбувся у Хорватії у 2023 році, другий — у жовтні 2023 року у Чеській Республіці. «Про успішність цього формату свідчить участь 70 іноземних делегацій», — зауважив Голова Верховної Ради України.

«Нам потрібна спільна перемога. У нас спільне минуле й спільне майбутнє. І ми повернемося до Криму та поновимо справедливість», — наголосив насамкінець Руслан Стефанчук.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Представники ДПС вивчали досвід литовських колег

Прочитайте повну статтю

У Мін’юсті відбулася чергова зустріч зі Спеціальним доповідачем ООН з питань позасудових страт

Прочитайте повну статтю

Переховували людей від дронів у гаражі: чергова пекельна евакуація з Красногорівки

Прочитайте повну статтю

Гроші за вподобайки: зловмисники розсилають шахрайські повідомлення

Прочитайте повну статтю

«Під час розмінування надзвичайно важливо вберегти життя і здоров’я наших фахівців», – Андрій Д...

Прочитайте повну статтю

Биківня.Територія пам'яті: Інститут презентував проєкт до Дня пам'яті жертв політичних репресій

Прочитайте повну статтю

Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва провела зустріч з представниками Європейського ін...

Прочитайте повну статтю

Процесуальні строки в електронному суді: дайджест судової практики

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь