Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук провів зустріч зі спікерами парламентів Польщі, Литви, Латвії та Естонії


Червень 10
21:00 2024

У межах робочого візиту до Республіки Польща напередодні участі у Саміті голів парламентів Польщі, Литви, Латвії та Естонії Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук провів закриту зустріч з очільниками парламентів цих країн. 

«Ця зустріч відбувається у прикордонному з білоруссю місті Білосток. І це є свідченням глибокого розуміння глобальних безпекових викликів, захисту спільних інтересів і необхідності підвищення безпеки у регіоні», — наголосив насамперед Спікер Парламенту України. 

За результатами зустрічі, під час спілкування зі ЗМІ, він повідомив, що основні переговори відбудуться у вівторок, 11 червня. Проте серед головних тем порядку денного — безпека у регіоні, безпекова ситуація в Україні й нагальні оборонні потреби України. 

«Нині вкрай важливим є зняття будь-яких обмежень на використання для стримування агресора наданої нам партнерами зброї, а також захист нашого повітряного простору шляхом надання Україні авіації й систем ППО», — акцентував Спікер Парламенту України. 

Окрім того, він зазначив, що важливою залишається й допомога у відновленні цивільної енергетичної інфраструктури України, знищення якої є цинічною метою ворога. 

Також, під час спілкування зі ЗМІ, Голова Верховної Ради України закцентував, що 15-16 червня у Швейцарії відбудеться Саміт миру, що збере світових лідерів, які прагнуть якнайшвидшого повернення в Україну справедливого й тривалого миру. Руслан Стефанчук висловив вдячність, що керівники всіх присутніх сьогодні у Білостоку країн візьмуть у ньому участь.

Спікер Парламенту України висловив переконання, що шлях до миру й реалізація Формули миру Президента України Володимира Зеленського повинні мати й парламентський вимір.

Окрім того, він анонсував, що під час завтрашнього Саміту йтиметься й про проєкти з відбудови України, частина з яких уже розпочалася: «У відбудові України обов’язково мають брати участь Польща, Естонія, Латвія й Литва». 

Також Руслан Стефанчук зазначив, що сторони обговорять європейський і євроатлантичний порядок денний, в якому для України сьогодні головним питанням є якнайшвидший початок переговорів про вступ до Європейського Союзу й запрошення до членства у НАТО.

На завершення, Голова Верховної Ради України висловив вдячність колегам і друзям із Польщі, зокрема, Шимону Головні, з Естонії, зокрема, Лаурі Хуссару, із Латвії, зокрема, Дайзі Мієрині, та з Литви, зокрема, Вікторії Чміліте-Нільсен, а в їхніх шановних особах — дружнім польському, естонському, латвійському й литовському народам за всю ту допомогу, яка надається Україні у ці непрості часи.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розпочато бета-тестування нового функціоналу еРиба

Прочитайте повну статтю

Важливий крок для розвитку рибної галузі: Верховна Рада підтримала законопроект про залучення і...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України підтримала законодавчі ініціативи щодо забезпечення простежуваності водни...

Прочитайте повну статтю

Заступник Глави МВС Василь Тетеря провів координаційну нараду на Херсонщині

Прочитайте повну статтю

Богдан Драп'ятий: "Формування державної політики у сфері безпеки дорожнього руху - незмінний пр...

Прочитайте повну статтю

Запрошуємо до вступу в ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання сис...

Прочитайте повну статтю

У Львові правоохоронці викрили двох братів, які створювали для продажу фішингові сайти

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження 35 млн гривень до держбюджету від управління арештованими заправка...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь