Головне управління в Чернівецькій області повідомляє про черговий випадок АЧС


Листопад 12
16:00 2021

7 листопада 2021 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області надійшло повідомлення про те, що на території Чернівецької області в с. Горбівці на несанкціонованому сміттєзвалищі виявили труп свійської свині з підозрою на АЧС.

Другий випадок АЧС виявили при проведенні планового моніторингового дослідження дикого кабана з ГО Мисливський клуб “Лісівник”, який був добутий під час полювання.

Оперативно мобільною групою спеціалістів зі структурного  підрозділу Глибоцького управління Держпродсоживслужби в Чернівецькій області та Глибоцької районної державної лікарні ветеринарної медицини здійснено виїзд для проведення епізоотичного розслідування випадку загибелі свиней та відбору патматеріалу від трупів свиней для виключення африканської чуми свиней.

Одночасно був проведений патологоанатомічний розтин, при якому встановлені патзміни характерні для АЧС. Відібраний патматеріал було направлено до Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби для проведення вірусологічного дослідження методом ПЛР.

9 листопада діагноз на АЧС був лабораторно підтверджений, після чого цього 10 листопада при Чернівецькій районній державній адміністрації проведено засідання ДНПК на якому затверджено План-заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання африканської чуми свиней та визначили зони захисту в 3-х кілометровій межі спалаху с. Горбівці, с. Тереблече, с. Нижні Синівці, с. Верхні Синівці.

По другому випадку – оголосити епізоотичним осередком щодо африканської чуми свиней 42 квартал В. Петрівецького лісництва Державного підприємства “Сторожинецьке лісове господарство” ГО “Мисливський клуб “Лісівник” Чернівецького району Чернівецької області. Визначити зоною нагляду 10-ти кілометрову зону від межі місця захисту, а саме: с. Корчівці та с. Аршиця Чернівецького району Чернівецької області.

Треба пам’ятати, що африканська чума свиней (АЧС) – одне з найбільш небезпечних вірусних захворювань, оскільки проти нього відсутні ефективні специфічні засоби профілактики (вакцини) та лікування. Сприйнятливі тварини – дикі та свійські свині. Вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я.

З метою недопущення занесення АЧС у власні господарства необхідно:

У разі виявлення підозрілої (невластивої) поведінки тварин або випадків загибелі тварин інформувати територіальне управління Держпродспоживслужби або державну установу ветеринарної медицини.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Як зберігаються зброя, гроші, коштовності у спадщині?

Прочитайте повну статтю

Уночі ворог завдав другого удару по Кривому Рогу - цього разу БпЛА: сім постраждалих, одна люди...

Прочитайте повну статтю

"УКРАЇНСЬКІ СПОРТСМЕНИ-ВЕТЕРАНИ – НАЙСИЛЬНІШІ, НЕЗЛАМНІ І ДУЖЕ КРУТІ", - гвардієць Віктор Дикий

Прочитайте повну статтю

Як діяти, якщо опинилися під завалами після обстрілу: поради, які рятують життя

Прочитайте повну статтю

Гвардієць-командир танкової роти: Для мене Україна – понад усе

Прочитайте повну статтю

Укроборонпром виховує нове покоління зброярів

Прочитайте повну статтю

Весняна посівна наближається до першого мільйона гектарів, - Комітет з питань аграрної та земел...

Прочитайте повну статтю

Робоча група Комітету з питань правоохоронної діяльності продовжує опрацьовувати законопроект щ...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь