Ігор Клименко привітав перших випускників ліцеїв МВС: «Зовсім скоро вами пишатиметься вся Україна»
420 випускників ліцеїв безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання МВС сьогодні завершили навчання та вже готові розпочати новий етап життя. Бути першим випуском - це не лише почесно, а й відповідально. Із цією важливою подією ліцеїстів привітали Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко та керівництво Міністерства внутрішніх справ України.
Сьогодні ліцеїсти МВС роблять перший крок у новий етап життя. Незабаром саме вони творитимуть історію України.
Також у своєму зверненні до випускників, Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко наголосив, що знання, цінності та принципи, закладені в ліцеях МВС, мають стати для молоді дороговказом на все життя. Окремі слова вдячності він висловив захисникам України, батькам та вихователям, які своєю щоденною працею й самовідданістю допомагають виховувати нове покоління українців.
Після цього учасники церемонії хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих Захисників і Захисниць України.
Також, щоб привітати молодь із завершенням навчання, до ліцеїв прибули керівники Міністерства внутрішніх справ України. У Вінницькому ліцеї імені Назарія Гринцевича випускників привітав заступник Міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий. До Київського ліцею імені Ярослава Кондратьєва прибула заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко, до Криворізького ліцею – заступник Міністра внутрішніх справ України Сергій Науменко, а до Дніпровського ліцею – Державний секретар МВС України Інна Ящук. Разом із ними участь в урочистостях взяли керівники Національної поліції України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України.
Особливим символом першого випуску ліцеїв безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання МВС став нагрудний знак про завершення навчання, запроваджений за ініціативи Міністра внутрішніх справ України. До вибору фінального зразка відзнаки долучилися й самі ліцеїсти. Для випускників цей знак є не лише свідченням успішно пройденого шляху, а й символом спільних цінностей, дружби, відповідальності та належності до великої родини ліцеїв МВС. Він нагадуватиме, що навіть після випуску вони залишаються частиною спільноти, яка об’єднана навколо відповідальності, взаємопідтримки, активної громадянської позиції та любові до України.
Одним із найемоційніших моментів свята став випускний вальс, який ліцеїсти присвятили своїм батькам. Перед його виконанням випускники подякували працівникам ліцеїв – за підтримку та турботу, а вчителям і вихователям – за знання, наставництво й віру в кожного вихованця. На знак вдячності ліцеїсти вручили педагогам символічні подарунки, а після вальсу звернулися до батьків зі щирими словами подяки за підтримку, мудрість і безумовну віру в своїх дітей.
Особливим символом цього випуску стало закладання капсули часу. До неї випускники помістили листи зі своїми мріями та побажаннями собі в майбутнє, а також відеоархів найяскравіших моментів ліцейного життя. Капсулу урочисто запечатали та домовилися відкрити через десять років.
Важливою частиною церемонії стала урочиста передача Прапора ліцею від випускників першокурсникам. Цей символічний ритуал засвідчив спадкоємність поколінь та продовження традицій родини ліцеїв МВС.
На завершення заходу керівництво МВС урочисто вручило випускникам свідоцтва про повну загальну середню освіту, після чого пролунав Гімн ліцеїста МВС, який об’єднав усіх присутніх навколо здобутого досвіду та гордості за належність до великої родини ліцеїв МВС.
Ідея Міністра полягала в тому, щоб створити для цих дітей гідні умови для навчання, розвитку та майбутнього. Першочергово це діти загиблих, поранених, зниклих безвісти, полонених військовослужбовців та співробітників Сил безпеки та оборони.
Зараз працюють п’ять ліцеїв у Києві, Дніпрі, Івано-Франківську, Вінниці та Кривому Розі. Це понад 900 ліцеїстів, які навчаються, живуть і розвиваються разом.
Департамент комунікації МВС