Інна Драганчук обговорила із сенатором США Тамми Дакворт питання міжнародної підтримки розвитку ветеранської політики в Україні
Керівник офіційної делегації Мінветеранів на Іграх Нескорених у Гаазі заступник Міністра у справах ветеранів України Інна Драганчук зустрілася з американською сенаторкою Тамми Дакворт (Tammy Duckworth), яка прибула до Нідерландів підтримати збірну США на цих міжнародних мультиспортивних змаганнях для поранених військовослужбовців та ветеранів.
Американська політик – легендарна особистість, яка була пілотом бойового гелікоптера, після збиття отримала важкі поранення, але попри все домоглася дозволу повернутися на військову службу і згодом була обрана до Сенату США, весь цей час опікується ветеранською проблематикою.
На початку зустрічі Інна Драганчук висловила велику подяку Сполученим Штатам Америки й кожному громадянину США, хто підтримує Україну в її рішучості дати відсіч ворогу і перемогти. Вона наголосила, що стійкість і воля до Перемоги, українських воїнів, усього Українського народу, який весь сьогодні є героїчним народом-Захисником, – безпрецедентна.
«Наші Герої – незламні, але Україна потребує підтримку усього світу. Насамперед, йдеться про важке озброєння, його перелік щодня озвучує керівництво держави, про це говорять очільники сектору безпеки й оборони. Цей перелік цілком відкритий – це протиракетні системи, танки, літаки. Ми всі сподіваємося, що така підтримка не запізниться», – наголосила Інна Драганчук.
Заступник Міністра розповіла, що сьогодні кількість як воїнів, так і цивільного населення, які потребують медичної та психологічної реабілітації постійно збільшується. За ініціативи першої леді в Україні запроваджується новий людиноцентричний підхід до реабілітації за світовими стандартами. Зокрема, в українську систему охорони здоров'я впроваджується Міжнародна класифікація функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ) як національний класифікатор, що сприятиме системному та найсучаснішому доказовому підходу до реабілітації. Це дозволить пораненим і травмованим людям отримати необхідну підтримку та за фахово визначеною з першого етапу надання допомоги стратегією реабілітації якнайшвидше повернутися до повноцінного життя.
На думку Інни Драганчук, новий підхід значно полегшить як міжвідомче об’єднання зусиль Мінветеранів, МОЗ та Міноборони, так і залучення міжнародної підтримки на основі уніфікованих і загальноприйнятих алгоритмів.
«Мінветеранів також працює над розвитком електронних ресурсів, створенням цифрового хабу потреб щодо медичної та психологічної допомоги, реабілітаційних заходів. Орієнтуючись на цю інформацію, наші міжнародні партнери зможуть визначатися із найбільш ефективними способами допомоги нашим Захисникам і Захисницям. Зокрема, йдеться про лікування та протезування наших поранених за кордоном», – підкреслила вона.
Сенатор Даркворт запевнила, що увага до подій в Україні, як на рівні політикуму, так і з боку громадян, надзвичайно висока з перших днів російського широкомасштабного вторгнення і американська сторона готова надавати всебічну допомогу у розвитку медичної допомоги та психологічної реабілітації в Україні. Зокрема, вона наголосила на важливості посилення зв’язків з американськими медичними університетами, де сконцентровані знання про передові технології відновлення після поранень та контузій. Вона розповіла про ефективність американської системи переходу від військової кар’єри до цивільної і наголосила на перспективах співпраці з українськими фахівцями щодо закладення підвалин та розвитку такої системи в Україні, адже актуальність її після Перемоги буде надзвичайно високою.
Інна Драганчук запросила сенаторку Таммі Дакворт до України, щоби на власні очі побачити наслідки нелюдських злочинів росії проти цивільного населення та особисто пересвідчитися у неймовірній звитязі України у цивілізаційному протистоянні з ворогом.