Інна Ящук: Інтереси ветерана мають стояти в центрі уваги медичного персоналу МВС
За ініціативи Департаменту охорони здоров’я МВС України, відбувся круглий стіл «Впровадження концепції розвитку психолого-психіатричної допомоги в системі МВС». У заході взяли участь Державний секретар МВС Інна Ящук, директор Центру психічного здоров’я та реабілітації ветеранів Міністерства охорони здоров’я України «Лісова поляна» Ксенія Возніцина, перша заступниця директора Департаменту охорони здоров’я МВС Лілія Бойко, начальник Управління психологічного забезпечення МВС Андрій Костюк, представники НГУ, ДПСУ, Нацполіції та відомчих медичних закладів.
Зустріч учасників круглого столу розпочалася із екскурсії новим відділенням психосоматичної патології з психіатричними ліжками в одному із територіальних медичних обʼєднань МВС.
Державний секретар МВС України Інна Ящук подякувала за участь в заході директору Центру психічного здоров’я та реабілітації ветеранів МОЗ України «Лісова поляна» Ксенії Возніциній та всім колегам відомства. Вона зауважила, що війна негативно впливає на психологічний стан військовослужбовців підрозділів системи МВС. Тому, задля забезпечення якісних медичних та психологічних послуг постраждалим, за ініціативи Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка було прийнято важливе рішення – створити центр ментального здоров’я.
Вона зауважила, що наразі в закладах охорони здоров’я системи МВС працює багато висококласних фахівців, які можуть ділитися своїми навичками та досвідом з колегами. Також на постійній основі реалізовуються різноманітні програми з підвищення кваліфікації медичного персоналу як у межах країни, так і за кордоном.
Директор Центру психічного здоров’я та реабілітації ветеранів МОЗ України «Лісова поляна» Ксенія Возніцина подякувала організаторам круглого столу за запрошення та пильну увагу керівництва МВС до ментального здоров’я в реабілітації військовослужбовців та ветеранів:
Перша заступниця директора Департаменту охорони здоров’я МВС Лілія Бойко розповіла учасникам круглого столу про концепцію, яка запроваджується в медичних закладах МВС і, зокрема, у новому відділенні психосоматичної патології з психіатричними ліжками:
Начальник управління психологічного забезпечення МВС України Андрій Костюк під час своєї доповіді приділив увагу взаємодії між командами у підрозділах та закладах охорони здоров’я відомства. Він детально розповів про міждисциплінарний підхід у супроводі постраждалих працівників МВС, зокрема, про співпрацю штатних психологів, працівників соціальних служб та медиків:
Під час круглого столу начальник Центру психіатричної допомоги та психофізіологічного відбору ДУ «ГМКЦ МВС України» Михайло Барулін приділив увагу статистиці послуг у відомчих медичних закладах та зауважив на важливості створення центрів ментального здоров’я.
Завідувач відділення психосоматичної патології з психіатричними ліжками ДУ «ТМО МВС України по м. Києву та Київській області» Сергій Андрійченко поділився досвідом та презентував концепцію створення та роботи свого відділення.
Учасники круглого столу домовилися про подальшу спільну роботу у впровадженні концепції розвитку психолого-психіатричної допомоги в системі МВС. Директор Центру психічного здоров’я та реабілітації ветеранів МОЗ України «Лісова поляна» Ксенія Возніцина, у свою чергу, запросила керівників підрозділів та закладів охорони здоров’я МВС на тренінг із лідерства та формування ефективних професійних команд.
Департамент комунікації МВС України