Сенсація

Інноваційні підходи до надання соціальних послуг вдома допоможуть людині жити у звичному оточенні і не потрапити до інституції, – Марина Лазебна


Листопад 12
14:01 2021

Марина Лазебна, Міністр соціальної політики, взяла участь в обговоренні результатів пілотного проекту з організації та функціонування мобільної соціальної служби з догляду вдома та паліативного догляду в громадах Донецької та Луганської областей під час круглого столу, який відбувся 11 листопада 2021 року за участю представниці Програми ООН із відновлення та розбудови миру Наталії Белюкіної, президента Громадської організації „Ліга соціальних працівників України” Світлани Толстоухової, представників обласних центрів соціальних служб та органів соціального захисту населення, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад і надавачів соціальних послуг Донецької та Луганської областей.

Під час обговорення Марина Лазебна зазначила: «Наш пріоритет – допомогти громадам організувати безперешкодне надання своїм мешканцям якісних соціальних послуг за місцем проживання. Для цього громади мають добре знати своїх мешканців та їх потреби, щоб розуміти, кому потрібна допомога та яка саме, які послуги допоможуть людині максимально зберегти якість життя. Я дуже рада, що сьогодні громади на базі розроблених Міністерством соціальної політики стандартів надання послуг працюють над запровадженням інноваційних підходів, як от мобільні соціальні служби з догляду вдома та паліативного догляду. Ми підтримуємо та будемо сприяти запровадженню по всій Україні таких інноваційних сервісів, які допомагають людині жити у звичному оточенні і не потрапити до інституції на стаціонарне перебування».

Пілотний проект по організації та функціонуванню мобільної соціальної служби з догляду та паліативного догляду проводився у Соледарській, Вугледарській, Великоновосілківській, Дружківській територіальних громадах Донецької області, Попаснянській, Білокуракінській, Лисичанській і Троїцькій територіальних громадах Луганської області.

В рамках пілотного проекту були підготовлені примірні проекти нормативно-правових актів, зокрема положення про Мобільну соціальну службу з догляду вдома та паліативного догляду; кадровий склад Мобільної служби; організаційні нормативи роботи мобільної служби; специфікація обладнання та засобів, що можуть використовуватися при наданні мобільної соціальної послуги догляду вдома, паліативного догляду; рекомендації щодо розрахунку собівартості заходів послуги з догляду вдома та паліативного догляду тощо.

Крім цього, під час круглого столу директором Луганського обласного центру соціальних служб Іриною Єременко було представлено результати створення на базі обласного центру соціальних служб Мобільної служби соціально-психологічної допомоги. Одним із основних завдань такої служби є надання методичної допомоги територіальним громадам з питань організації соціальної роботи та надання соціальних послуг.

Також було презентовано програмний продукт „Електронний кейс-менеджер: від ідеї до втілення та практичного використання”, який було запровадженого пілотним проектом у Лиманському міському центрі соціальних служб.

Учасники зустрічі одностайно підтримали думку щодо необхідності поширення використання таких сервісів в інших громадах.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Щодо застосування п. 137.11 ст. 137 Податкового кодексу України суб’єктами господарювання, які...

Прочитайте повну статтю

Виїзна нарада ДПС на Львівщині: аналіз роботи територіальних органів ДПС у західному регіоні у...

Прочитайте повну статтю

Мін’юст подав до ВАКС позов про застосування до Гізай С. Ф. санкції

Прочитайте повну статтю

Віктор Дубовик про підсумки Подільського регіонального науково-практичного форуму для нотаріусі...

Прочитайте повну статтю

З початку повномасштабної війни у Міграційній службі оформлено понад 8 млн паспортних документі...

Прочитайте повну статтю

«ХАРТІЯ». ГВАРДІЯ НАСТУПУ. Як все починалося

Прочитайте повну статтю

Вчора з Центрального залізничного вокзалу Києва українські ветерани та воїни відправились на зм...

Прочитайте повну статтю

Укроборонпром впроваджує найкращі практики запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь