Іспит для іноземців та осіб без громадянства: як зареєструватися та скласти
Іспит на рівень володіння державною мовою для осіб, які мають намір набути громадянство України, можуть скласти іноземці та особи без громадянства.
Для того, щоб подати заяву для складання іспиту, потрібно авторизуватися в іспитовій системі, використовуючи електронний підпис – файловий носій, ID-картку (за умови, що вона містить електронний підпис), Bank ID НБУ або Дія.Підпис, а також указати свою електронну адресу.
Зверніть увагу! Скласти іспит в іншій країні неможливо. Іспит можна скласти тільки в Україні, у спеціально визначених центрах іспитування уповноважених установ у м. Києві, Львівській і Харківській областях.
Під час подання заяви із запропонованого переліку обирайте лише ці регіони та одну з установ, що має позначку «ДЛЯ НАБУТТЯ ГРОМАДЯНСТВА».
У центрі іспитування потрібно мати при собі документ, що посвідчує особу, й надати його на вимогу інструктора.
Складання цього іспиту відбувається за кошти фізичних та/або юридичних осіб. Розмір оплати для іноземців та осіб без громадянства становить три розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року. На 01.01.2025 розмір оплати становить 9084 гривні.
У разі успішного складання іспиту особа отримує державний сертифікат про володіння державною мовою на середньому рівні першого ступеня (В1). Іспит є успішно складеним, якщо загальний результат становить від 70 % до 100 %.
З технічних питань, що виникають під час користування іспитовою системою, можна звернутися до служби технічної підтримки Комісії, надіславши запит на електронну адресу support@mova.gov.ua.
З детальним роз’ясненням щодо організації іспиту на рівень володіння державною мовою для осіб, які мають намір набути громадянство України, можна ознайомитися за покликанням.
Складання цього іспиту не зобов’язує особу подавати запит про набуття громадянства.