Іванна Климпуш-Цинцадзе: Потрібно викоренити корупційні практики у державі та суспільстві
Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у конференції «Шлях до ЄС: консолідація зусиль уряду, бізнесу, суспільства». У своєму виступі вона говорила про завдання та виклики перед Україною на шляху до Євросоюзу.
За словами Голови Комітету, фундаментальними передумовами для успішної євроінтеграції має бути ефективна державна служба та справедливе правосуддя. «Без того, щоб Україна дійсно зосередилася на формуванні реальної спроможної державної служби - ми з вами не будемо могти системно рухатись в будь-якій царині», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. У цьому контексті вона наголосила на важливості реформ на різних рівнях влади - законодавчої, виконавчої, реформі державної служби, інституційної спроможності, а також судової реформи. «Багато людей в цій залі точно йшли в чотирнадцятому році не суто за якусь примарну Угоду про асоціацію і її підписання і не тільки в протидію тому, що побили студентів. А тому, що хотілося однієї базової принципової речі, що якщо в українському суді будуть судити людину, яка є злочинцем - вона буде засуджена, не буде жодної можливості уникнути відповідальності. А якщо ця людина не буде винна - то не буде жодної можливості її засудити через те, що хтось комусь вчергове дав на лапу. Це означає не тільки судова система, це означає прокуратура, це означає і слідчі органи, це означає і правоохоронна система. Все набагато, набагато ширше», - сказала голова Комітету.
Вона додала, що, водночас, критично важливим елементом інтеграції в демократичне європейське середовище є зміна внутрішнього середовища в Україні, зокрема, викорінення корупційних практик. «Нам треба викорінити старі існуючі системи корупційні, але ми ж бачимо, що просто буяють світом нові корупційні практики. Це не тільки про зміну якихось там дядьків чи ще кого-небудь на яких-небудь посадах. Це про нашу культуру ухвалення рішень, навіть на особистому рівні. Тому, якщо ми не вирвемо з корінням цю ракову пухлину з нашої практики - мені видається всі наші зусилля вони будуть приречені на неуспіх», - підсумувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.