Івано-Франківський обласний перинатальний центр – приклад закладу, який ефективно працює в умовах медичної реформи
В межах робочої поїздки на Прикарпаття Голова Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький разом із заступницею Голови Івано-Франківської обласної адміністрації Людмилою Сірко та Директоркою департаменту охорони здоров’я Олександрою Бойчук відвідали Івано-Франківський обласний перинатальний центр.
В Україні поглиблюється демографічна криза. За останні 10 років рівень народжуваності знизився майже на 40%. Через війну ситуація продовжує погіршуватися. На рівні Уряду та Верховної Ради ухвалено декілька важливих ініціатив, спрямованих на розв’язання цієї проблеми. Зокрема розвивається мережа перинатальних центрів, де вагітним надається висококваліфікована медична допомога.
В обласному перинатальному центрі відвідали, зокрема, відділення денного стаціонару, патології вагітних, інтенсивної терапії новонароджених. Зі слів вагітних та жінок, які вже народили, вони задоволені умовами в перинатальному центрі та якістю медичних послуг.
Перинатальний центр – прибутковий заклад, який живе значною мірою за рахунок коштів від пакетів НСЗУ. У закладі проведено ремонт відділень, закуплено сучасне медичне обладнання. Це приклад того, як може працювати заклад в умовах медичної реформи, коли у керівника та колективу є бажання розвиватися, опановувати нові, сучасні технології.
«Команда Президента працює над тим, щоб комплексно вирішити проблему демографічної кризи в країні. З того, що вже зроблено, виділю наступне: запроваджено новий пакет у ПМГ «допоміжні репродуктивні технології», ухвалені закони щодо зберігання біологічного матеріалу військових, поліцейських, прикордонників, ДСНС-ників коштом держави у кріобанках, за президентською програмою проводиться розширений неонатальний скринінг всіх новонароджених, ухвалена Стратегії демографічного розвитку України на період до 2040 року», – зазначає Михайло Радуцький.
Комітет активно працює над тим, щоб зменшити вплив факторів ризику (тютюнопаління, алкоголь, нездорове харчування) на українців, в тому числі й на майбутніх батьків. З останніх ініціатив – законопроєкт щодо введення податку на солодкі газовані напої. Ці кошти мають піти на лікування хвороб, які викликає регулярне вживання таких напоїв, як, наприклад діабет, а також на здорове харчування у школах. Всі ці ініціативи є важливими складовими державної політики, спрямованої на покращення демографічної ситуації в Україні.