Євроінтеграційний newsletter Мін’юсту від 09.08.2024


Серпень 09
18:18 2024

Міністерство юстиції України активно готується до проведення двосторонніх зустрічей із Європейською Комісією, що відбудуться у вересні-жовтні 2024 року в м. Брюссель! Тож сьогодні у щотижневому “Євроінтеграційному newsletter Мін’юсту” Ви дізнаєтеся про таке:

9 серпня 2024 року Міністерством юстиції України сформовано перелік доповідачів та надіслано до Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України проєкти презентацій для представлення під час двосторонньої зустрічі України та Європейської Комісії за переговорним розділом 23 “Судова влада та основоположні права”, а також проєкти письмових відповідей, що будуть надані Єврокомісії заздалегідь – для ознайомлення з матеріалами підготовленими відповідальними органами державної влади України до проведення двосторонньої зустрічі. Слід зауважити, що перші драфтові версії презентацій і письмових відповідей, над якими працювали залучені державні органи, будуть доопрацьовані та вдосконалені під час імітаційних сесій двосторонньої зустрічі.

Варто зазначити, що напередодні 5 серпня 2024 року Міністерством юстиції України було проведено онлайн-нараду за участі відповідальних органів державної влади щодо стану підготовки до двосторонньої зустрічі за всіма блоками та сферами переговорного розділу 23 “Судова влада та основоположні права”. Учасники зустрічі обговорили питання представлення органами державної влади кількісного та персонального складу доповідачів презентацій, стан готовності презентацій і письмових відповідей за кожним із блоків і сфер порядку денного двосторонньої зустрічі, а також склад майбутньої делегації Української сторони для представлення стану відповідності національного законодавства до актів права ЄС.

8 серпня 2024 року розпочалися імітаційні сесії з метою підготовки до двосторонньої зустрічі з Єврокомісією за переговорним розділом 23 “Судова влада та основоположні права”. Усього заплановано 12 сесій, які триватимуть з 13 серпня по 10 вересня та охоплять питання політики ЄС у сферах незалежного та ефективного судочинства, запобігання та боротьби з корупцією, основоположних прав і свобод. Представники міністерств, судових і антикорупційних органів державної влади разом з українськими та іноземними експертами працюватимуть над удосконаленням підготовлених ними презентаційних матеріалів і письмових відповідей на опитувальник, наданий Європейською Комісією.

У своєму вступному слові Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина висловила вдячність усім залученим органами за активну роботу та наголосила на важливості ґрунтовної підготовки до кожного з раундів двосторонніх зустрічей за координації Міністерства юстиції України. У свою чергу, заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Людмила Сугак окремо подякувала партнерам, які допомагають Україні у переговорному процесі.

Неможливо не згадати, що цього тижня представники Міністерства юстиції України взяли участь в онлайн-зустрічах з провідним експертом GIZ Джоном Морійн щодо отримання коментарів за сферами “Рамка основоположних прав”, “Свобода зібрань та об’єднань”, “Свободи вираження поглядів”, що входять до блоку “Основоположні права”, а також із професором права Європейського Союзу Школи права Вестмінстерського університету Адамом Лазовські та міжнародним експертом експерта Майєю Цвітан Грубішин, що надали змістовні поради з удосконалення презентацій до двосторонньої зустрічі за переговорним розділом 23 “Судова влада та основоположні права”.

Міністерство юстиції спільно з іншими органами державної влади працює над найпершим проєктом Дорожньої карти, що стане основою для її подальшої розробки за результатами двосторонніх зустрічей та скринінгового звіту Єврокомісії. Структурно Дорожня карта складається з 4 блоків: “Правосуддя”, “Боротьба з корупцією”, “Основоположні права” та “Юстиція, свобода та безпека”.

7 серпня 2024 року Міністерством юстиції було проведено обговорення змістовного наповнення блоку “Основоположні права”, головним координатором якого є Мін’юст, у рамках підготовки Дорожньої карти за сферою “Верховенство права”. Під час зустрічі члени робочої групи експертів відповідальних органів державної влади представили свої пропозиції до Дорожньої карти й обговорили результати підготовки блоку “Основоположні права” за такими сферами:

Мін’юст продовжує працювати над оновленням інформації щодо прогресу України в рамках Пакета розширення Європейського Союзу 2024 року. Зокрема, 9 серпня 2024 року заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Л.П. Сугак взяла участь у нараді під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України О.В. Стефанішиної щодо виконання завдань Кластеру 1 «Основи процесу вступу до ЄС» Плану заходів з виконання рекомендацій Європейської Комісії, представлених у Звіті про прогрес України в рамках Пакета розширення Європейського Союзу 2023 року.

Нагадаємо, що План заходів з виконання рекомендацій Європейської Комісії, представлених у Звіті про прогрес України в рамках Пакета розширення Європейського Союзу 2023 року, було затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 лютого 2024 р. № 133. У рамках Кластеру 1 «Основи процесу вступу до ЄС» Плану заходів Міністерство юстиції України визначено головним виконавцем за 4 заходи (пункти 2, 3, 15, 19 (5)) щодо:

Варто зазначити, що в жовтні 2024 року очікується новий звіт Європейської Комісії про прогрес України в рамках Пакета розширення Європейського Союзу 2024 року.

Ось таким плідним видався цей євроінтеграційний тиждень! Про подальшу діяльність Міністерства юстиції України у переговорному процесі з Європейським Союзом читайте у новому “Євроінтеграційному newsletter Мін’юсту” наступної п’ятниці.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Інна Ящук: «Якість надання послуг із реабілітації в медичних закладах МВС будуть оцінювати захи...

Прочитайте повну статтю

На Вовчанському напрямку прикордонники знищили ворожу «Буханку»

Прочитайте повну статтю

Троє загиблих і троє поранених за добу – наслідки російських обстрілів на Донеччині

Прочитайте повну статтю

На Харківщині через ворожі обстріли дістали поранення вісім людей, серед яких дві дитини

Прочитайте повну статтю

Поліцейські Херсонщини опановують новітню систему 3D наземного лазерного сканування для фіксаці...

Прочитайте повну статтю

Воєнна розвідка України. 32 роки від Дня створення.

Прочитайте повну статтю

Привітання Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітн...

Прочитайте повну статтю

7 вересня — Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь