Кіровоградщина: в Олександрійському районі зафіксовано африканську чуму свиней


Вересень 18
18:02 2024

До Олександрійського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області надійшло повідомлення про загибель свиней у підсобному господарстві Олександрійського геріатричного пансіонату зі спеціальним відділенням. Для проведення епізоотичного розслідування на місце події терміново виїхали спеціалісти Олександрійського районного управління та Олександрійської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

Фахівці встановили, що в підсобному господарстві всього утримувалось 22 голови. Падіж тварин розпочався вранці 12 вересня, всього загинуло 10 голів. У деяких свиней спостерігались клінічні ознаки захворювання на АЧС (загальне пригнічення, важке дихання, погіршення апетиту, підвищена температура тіла 39,5 - 40,0°С), проте за лікувальною допомогою до державних установ ветеринарної медицини керівництво закладу не зверталось.

При дослідженні відібраних проб патологічного матеріалу в Кіровоградській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби діагноз африканська чума свиней підтвердився.

Рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Олександрійській міській раді територію підсобного господарства Олександрійського геріатричного пансіонату з спеціальним відділенням оголошено епізоотичним вогнищем неблагополучного пункту з АЧС та встановлено карантин.

Також визначена зона захисту з радіусом 3 км, до якої віднесено мікрорайони міста Олександрії: Покровський, Центральний, 14-й, 15-й, Байдаківський, Південно-західний, Південно-східний, Новопилипівський та село Мартоіванівка Олександрійського району.

Мікрорайони Заводський, Північно-східний міста Олександрії, селище Олександрійське, села Головківка, Головківське, Звенигородка, Олександро-Степанівка Олександрійської міської територіальної громади, села Рожеве, Сургани, Мала Березівка, Приютівка, Андріївка, Степанівка, Войнівка Приютівської територіальної громади Олександрійського району ввійшли до 7 км зони спостереження (нагляду).

Наразі фахівці ветеринарної медицини проводять заходи, направлені на локалізацію та недопущення поширення інфекції. Відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з АЧС тварини, які утримувалися на території підсобного господарства (в епізоотичному вогнищі), підлягають умертвінню безкровним методом, після чого проводиться їх спалювання. Приміщення, в яких утримувалися свині, знезаражують.

У зонах захисту та спостереження уточнюється кількість свинопоголів’я.

Ситуація знаходиться на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Голова Держрибагентства з робочим візитом відвідав Житомирську область

Прочитайте повну статтю

Урядом приведено у відповідність процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб...

Прочитайте повну статтю

Між болем і порятунком: як працюють гвардійські медики в стабілізаційних пунктах

Прочитайте повну статтю

Керівництво Верховної Ради України на чолі з Головою Русланом Стефанчуком провело зустріч із де...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомив про результати пленарного засідання 14...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України на пленарному засіданні 9 січня прийняла три Закони, два законопроекти і...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла Закон щодо посилення деяких гарантій діяльності медіа, журналіст...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект щодо зміни найменування місцевих загальни...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь