Кодекс етики народних депутатів та відновлення парламентських слухань – завдання для Верховної Ради на 2022 рік, - Олена Кондратюк
Останній сесійний тиждень роботи Парламенту у 2021 році – це привід підвести певні підсумки та відверто поговорити про проблеми, які накопчилися і найбільше проявилися в діяльності законодавчого органу. Про це заявила Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк на Погоджувальній раді депутатських фракцій та груп.
«Є необхідність поговорити про етичну поведінку народних депутатів у залі Верховної Ради, про організацію діяльності народних обранців, в тому числі щодо депутатських запитів. Політика в Україні персоніфікована, і Парламент, на жаль, сприймається через персоніфікацію кожного депутата, а не як інституція загалом», – зауважила Олена Кондратюк.
Вона висловилася за напрацювання етичних норм поведінки народних обранців та обговорення цього питання на засіданнях робочої групи з питань удосконалення Регламенту Верховної Ради.
«Ми разом зобов’язані виробити спільну позицію щодо однакових для всіх – монобільшості та меншості – правил реагування на неетичну поведінку та висловлювання народних депутатів в стінах Верховної Ради і поза ними. Це стосується і запитів народних депутатів. Вважаю, що поява Етичного кодексу як складової комплексної програми відновлення довіри суспільства до Парламенту, яку ми називаємо «Відкрита Рада», має стати одним з ключових завдань на 2022 рік», – наголосила Заступниця Голови Парламенту.
Вона також підтримала необхідність відновити регулярне проведення парламентських слухань у 2022 році. «Дуже важливо відновити проведення парламентських слухань, для того щоби Верховна Рада мала зворотній зв'язок з громадянами», – підкреслила Олена Кондратюк.