Руслан Стефанчук: Ми будемо робити все для того, щоб на усіх рівнях Україна звучала гучно і гідно у світі для досягнення нашої спільної – Перемоги у цій страшній війні
Про це заявив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, вітаючи представників Дипломатичної служби України з нагоди професійного свята. В урочистому заході з нагоди відзначення Дня працівників дипломатичної служби України взяли участь Президент України Володимир Зеленський, керівництво Верховної Ради України, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, керівники міністерств та відомств.
У своєму зверненні Руслан Стефанчук подякував українським дипломатам за їхню роботу, спрямовану на підтримку України на міжнародній арені. Він наголосив, що, попри тривалу фазу війни, єдність і підтримка України з боку міжнародної спільноти залишаються непохитними. За словами Голови Верховної Ради, це значною мірою заслуга дипломатичної служби, яка не лише зміцнює зв’язки, але й розширює дипломатичну географію України.
Руслан Стефанчук окремо відзначив внесок дипломатів у міжпарламентську співпрацю, зокрема в питаннях військової, гуманітарної та фінансової допомоги. За його словами, український Парламент послідовно працює над тим, щоб ці питання залишалися пріоритетними для міжнародної спільноти. «Ми разом змогли забезпечити та підтримувати потік допомоги, який надходить в Україну», — підкреслив він.
Голова Верховної Ради також звернув увагу на історичне рішення Європейської Ради щодо початку переговорів з Україною про вступ до Європейського Союзу. Він наголосив, що вперше за всю історію розширення ЄС саме парламент відіграє ключову роль у формуванні переговорної рамки. «Це наша з вами перемога, яка демонструє професійність і злагодженість нашої роботи», — зазначив Руслан Стефанчук.
Він додав, що українська дипломатія змогла зберегти за Україною статус країни, яка прагне миру. Формула миру Президента України залишається ключовою та справедливою пропозицією для міжнародної спільноти. Руслан Стефанчук підкреслив, що Україна, як одна із засновниць ООН, продовжує наполягати на дотриманні її статуту всіма країнами-членами.
Спікер українського Парламенту акцентував на готовності Верховної Ради продовжувати співпраці з Міністерством закордонних справ з усіх питань, що належать до інтересів Української держави. «Я вірю у силу української дипломатії. І вже не один раз мав можливість у цьому переконатися», - наголосив він.
«Я хочу побажати українській зовнішньополітичній службі з дипломатії воєнного часу стати дипломатією перемоги, дипломатією, яка досягне і зможе утримувати сталий і справедливий мир», – сказав на завершення свого виступу.
Після виступу, Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук вручив відзнаки Верховної Ради України представникам дипломатичної служби.
Під час свого виступу Президент України Володимир Зеленський наголосив: «За рік, що минає, Україна змогла стати сильнішою, змогла стати ближчою до мети, яка обʼєднує увесь наш народ: нам потрібно здолати окупанта, перемогти це зло, нам потрібен справедливий мир, і кожен, кожна з вас повинні працювати саме заради цього. Бути послом України, бути українським дипломатом — це бути людиною, яка може відповісти абсолютно конкретно на питання, що саме було зроблено вами для наближення миру, для захисту інтересів України й українців. Наступний рік буде ключовим з погляду на саме це завдання. Ми повинні зробити все, щоб 25 рік став для України роком справедливого миру».
Своєю чергою, Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль окреслив два стратегічних завдання економічної політики для дипломатів: "Перше завдання – це зробити Україну сильнішою. Друге завдання – це зробити росію слабшою. Сьогодні я хочу подякувати вам за активну роботу в цих напрямах. Ми постійно бачимо її результати". Денис Шмигаль також назвав основні напрямки роботи дипломатичного корпусу, які здійснюються у взаємодії з Урядом. Це, зокрема, санкційний тиск на росію, залучення фінансового ресурсу, залучення інвестицій.