Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує прийняти у другому читанні і в цілому у запропонованій комітетом редакції законопроект щодо стимулювання розвитку виноградарства в Україні


Листопад 11
15:00 2021

Учасникизасідання розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законодавчихактів України щодо стимулювання розвитку виноградарства в Україні, № 2064.

Законопроект,згідно з пояснювальною запискою, має на меті створення сприятливих умов длярозвитку виноградарства в Україні, що матиме наслідком покращення становища,розширення діяльності діючих та появу нових суб’єктів господарювання,збільшення зайнятості сільського населення, вирішення проблемних питання, пов’язанихіз забезпеченням українських підприємств галузі виноробства та виробників соківвітчизняною сировиною.

Проектомпропонується внести зміни до Земельного кодексу України та Закону України «Прооренду землі», якими встановити мінімальний строк у 25 років для користуванняземельними ділянками під виноградниками або для їх закладання. Окрім цього,законопроектом передбачене врегулювання питань відшкодування користувачу йоговитрат, здійсненних на закладення (посадку) та/або догляд за виноградниками, атакож завданих збитків у разі дострокового припинення права користуванняземельною ділянкою.

Занаслідками обговорення члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати ВерховнійРаді прийняти законопроект у запропонованій Комітетом редакції у другомучитанні та в цілому як Закон з урахуванням техніко-юридичного доопрацювання.

Під часзасідання було розглянуто проект Закону «Про внесення змін до деяких законівУкраїни щодо здійснення функцій технічного врегулювання у сферіагропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу», №6070-1.Проект спрямований на врегулювання на законодавчому рівні питань функціонуваннядіяльності органів з оцінки відповідності вимогам Технічного регламентузатвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їхпричепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремихтехнічних вузлів. Комітет у своєму висновку рекомендував Верховній Раді прийнятизаконопроект № 6070-1 за основу.

Народнідепутати під час засідання вирішили продовжити розгляд проекту Закону проорганізації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель,друге читання, № 5202-д.

Такожпродовжено розгляд дискусійних положень проекту Закону «Про внесення змін додеяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державнихсільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельноїчастки (паю)», № 3012-2, другечитання.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Протидія диверсантам на Півночі: прикордонники тренуються виявляти й знищувати ворожі ДРГ

Прочитайте повну статтю

Благодійники передали прикордонникам 450 високоякісних медичних аптечок

Прочитайте повну статтю

Прикордонники попрощалися зі своїм побратимом Євгенієм Шмадченком

Прочитайте повну статтю

Рибна галузь втратила досвідченого фахівця своєї справи Івана Чернишука

Прочитайте повну статтю

Японія розпочала постачання Держрибагентству сучасної техніки для експлуатації меліоративних си...

Прочитайте повну статтю

«Відбиття атак ворога, сон у болоті, мороз і миші, що кусали за пальці та з’їдали їжу», – так о...

Прочитайте повну статтю

За апеляцією прокуратури до суворішого покарання засуджено хмельничанина, який ґвалтував та роз...

Прочитайте повну статтю

Керівників ДП «Антонов» судитимуть за перешкоджання законній діяльності військових, внаслідок ч...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь