Комітет з питань антикорупційної політики обговорив потенційні проблеми у сфері застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю за період воєнного стану


Травень 06
18:28 2022

6 травня відбулося засідання Комітету з питань антикорупційної політики у режимі відеоконференції.

Участь у засіданні взяли Міністр юстиції Малюска Д.Л. та Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Новіков О.Ф.

На засіданні Комітету обговорили потенційні проблеми у сфері застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю за період воєнного стану.

У ході обговорення з’ясовано, що на сьогодні державні органи влади відновлюють роботу з реєстрами і це, в тому числі, надає можливість тим, хто бажає, подати декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в період воєнного стану.

Водночас, з мотивів безпеки, на період воєнного стану залишається обмеженим загальний доступ до інформації з ключових реєстрів Міністерства юстиції України, який після завершення воєнного стану буде відновлений.

Окрім того, Міністр юстиції Малюска Д.Л. пояснив процедуру виключення із реєстрів нерухомого майна, втраченого внаслідок воєнних дій. Зокрема, це можливо зробити шляхом звернення до нотаріусів із відповідною заявою про знищення майна та підтверджуючими документами.

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Новіков О.Ф. поінформував про технічну можливість Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування створювати нову декларацію на основі старої із збереженням інформації, в тому числі, про реєстраційні та кадастрові номери, площу об’єктів нерухомості тощо, яка до цього часу вносилась вручну.

Крім того, Новіков О.Ф. зауважив про підготовку Національним агентством з питань запобігання корупції окремих роз’яснень щодо деяких питань пов’язаних із відсутністю правовстановлюючих документів на нерухоме майно, яке підлягає декларуванню та щодо зазначення його вартості.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

ДСНС України отримала 69 автомобілів від партнерів з Великої Британії, США, Японії та Естонії

Прочитайте повну статтю

Рибна галузь України: крокуємо до європейських стандартів

Прочитайте повну статтю

Вода як секрет успішного вирощування якісної картоплі

Прочитайте повну статтю

Поблизу Вовчанська прикордонники спалили ворожу «буханку»

Прочитайте повну статтю

АРМА працюватиме з поліцією Скандинавських країн щодо розшуку криптоактивів

Прочитайте повну статтю

Заява Мінфіну щодо рішення G7 про спрямування Україні близько $50 млрд через механізм додаткови...

Прочитайте повну статтю

Земельний банк: Уряд передав ФДМУ понад 104 тисячі га землі для старту проєкту

Прочитайте повну статтю

Наталія Мануїлова, сержант бригади "Азов":«Я мала вижити, щоб знов обійняти свою дитину»

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь