Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо розширення доступу АРМА до джерел інформації
На засіданні 25 січня Комітет розглянув у першому читанні проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» щодо розширення доступу до джерел інформації для цілей виявлення та розшуку активів» (№ 6201).
Законопроектом пропонується, зокрема: уточнити порядок доступу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР), автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів і банків даних, у тому числі відомостей, які містять інформацію з обмеженим доступом; розширити перелік суб’єктів, від яких АРМА може безоплатно одержувати інформацію, у тому числі з обмеженим доступом; уточнити положення в частині права безперешкодного входу уповноважених осіб АРМА до приміщень органів державного управління, державних і комунальних підприємств, установ, організацій.
На запитання членів Комітету відповів тимчасово виконуючий обов’язки голови АРМА Дмитро Жоравович.
Зокрема, народні депутати висловили сумнів у доцільності надання АРМА автоматичного доступу до ЄРДР і запропонували додатково опрацювати це питання.
Також було запропоновано виключити із проекту положення, що передбачають можливість доступу АРМА до інформації або майна юридичних осіб приватного права.
Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді включити законопроект до порядку денного сесії і за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу.
Члени Комітету розглянули проект Закону «Про особливості приватизації єдиного майнового комплексу Харківського державного авіаційного виробничого підприємства» (№ 5799) на предмет відповідності вимогам антикорупційного законодавства і визнали його таким, що містить корупційні ризики в частині вимог до суб’єктів, які мають право брати участь у приватизації підприємства та можливості приватизації і без отримання покупцем дозволу Антимонопольного комітету.
На засіданні було затверджено рішення Комітету за результатами заслуховування і обговорення інформації керівництва Міністерства інфраструктури України та Державної служби України з безпеки на транспорті щодо впровадження антикорупційної програми та здійснення повноважень з контролю за оформленням і видачею дозвільних документів на проведення, здійснення пасажирських, вантажних перевезень та дотримання габаритновагових норм.
Народні депутати затвердили розклад засідань Комітету на лютий 2022 року. Засідання відбудуться: 1 і 15 лютого о 15.30; 8 лютого о 12.00 в режимі відеоконференції.