Кожен п’ятий державний сайт доступний для людей з інвалідністю


Лютий 29
15:06 2024

Порівняно із 2021 роком цей показник зріс на 9%. Про це свідчать результати щорічного дослідження 100 держсайтів: 

«Для Мінцифри важливо, щоб всі громадяни могли користуватися цифровими інструментами, які ми створюємо. Саме тому протягом декількох років за підтримки партнерів працюємо над тим, щоб стимулювати підвищення вебдоступності в Україні та держсекторі зокрема. Цьогорічні результати щодо зростання доступності сайтів свідчать, що наші рішення поступово дають результати. Втім, є значний потенціал для розвитку, тому продовжуємо роботу, щоб усі державні онлайн-ресурси у країні стали доступними для всіх громадян», — зазначила заступниця директора Департаменту з розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Валерія Ткач.

Високий рівень доступності мають портал Дія.Безбар'єрність, сайти Вінницької, Львівської та Харківської обласних державних адміністрацій. Найбільший прогрес у підвищенні базової доступності за рік продемонстрували сайти Вінницької, Львівської, Полтавської та Волинської обласних державних адміністрацій, Міністерства економіки України та Електронного кабінету особи з інвалідністю.

«Щоб зробити цифровий продукт вебдоступним, не потрібні складні маніпуляції та багато зусиль. Часто достатньо, щоб розробники врахували і внесли незначні зміни, як-от зробили більш контрастним колір шрифта чи додали альтернативний опис фотографій на сайті. Це не вимагає багато часу чи коштів, а радше обізнаності власників сайтів щодо вебдоступності і розуміння важливості її забезпечення. Значно простіше врахувати вимоги вебдоступності на етапі розробки продукту, аніж виправляти вже наявні помилки», — додав консультант із питань цифрової доступності Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні та автор дослідження Дмитро Попов.

Цьогорічний аналіз показав, що найбільш поширеними на держсайтах є такі помилки:

У 2023 році держсайти покращили виконання двох вимог вебдоступності щодо наявності текстових міток для полів форм та всіх кнопок. Загалом 23 сайти підвищили показник базової доступності за рік. Порівняно за 2 роки більшість сайтів покращили позиції за всіма критеріями оцінки. 

Дослідження показало позитивний зв'язок: найбільше підвищили доступність сайти тих органів влади, чиї представники проходили спеціалізовані навчання.

«Поширення знань про вебдоступність та навчання державних службовців — один із напрямів спільної роботи щодо просування цифрової доступності в Україні, за яким UNDP за фінансування Швеції тісно працює з урядом протягом тривалого часу. Лише за останні три роки близько 800 публічних службовців із національних та регіональних рівнів влади завершили спеціалізовані тренінги. Щасливі бачити, що ця робота дає прикладні результати. Отже, важливо продовжувати і масштабувати ці зусилля, щоб ще більше людей знали, як застосовувати вебдоступність на практиці і тим самим дедалі більше вебдпродуктів ставали доступними», —  зазначив керівник «Проєкту підтримки Дія» UNDP в Україні Володимир Брусіловський.

Нагадаємо, в Україні діє державний стандарт із вебдоступності. З липня 2023 року він став обов’язковим для виконання органами виконавчої влади.

Дослідження реалізували UNDP в Україні за фінансування Уряду Японії в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України в межах «Проєкту підтримки Дія» за підтримки Уряду Швеції.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у межах роботи Міжнародного безпекового форуму в...

Прочитайте повну статтю

Виступ Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука на 16-му Галіфакському міжнародному без...

Прочитайте повну статтю

УІНП відкрив вуличну виставку присвячену Голодомору 1932-33 років

Прочитайте повну статтю

У Комітеті з питань економічного розвитку завершується підготовка до другого читання законопрое...

Прочитайте повну статтю

Український народ обрав власне майбутнє та щодня виборює його, — Олександр Корнієнко взяв участ...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла Закон щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та гр...

Прочитайте повну статтю

Перший віцеспікер Олександр Корнієнко зустрівся з Міністром закордонних справ Чехії Яном Ліпавс...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук взяв участь у 16-му Галіфакському міжнародному б...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь