«Лише спільним тиском можна досягти стратегічної поразки росії у цій війні» — Іванна Климпуш-Цинцадзе
Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе під час робочого візиту до Брюсселя відвідала Верховний штаб об'єднаних сил в Європі та взяла участь у спільному засіданні комітетів з оборони та закордонних справ парламенту Бельгії.
Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що під час цих зустрічей та дискусій багато йшлося про рівень та програми взаємодії України з Альянсом, про те як НАТО на сьогодні координує міжнародну військову допомогу Україні. «Багато звучало питань, які стосувалися наших очікувань стосовно завершення війни, намагання зрозуміти, що потрібно Україні для того, щоби бути успішною на полі бою», — сказала голова Комітету. Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що велика кількість очікувань, які сьогодні у світі звучать стосовно завершення війни росії не просто проти України, а й проти всього вільного світу, ґрунтується на припущеннях, які мають дуже мало спільного з реальністю. «Тому, що російська федерація жодним чином не змінила своїх намірів. російська федерація підвищила на понад 30% свій військовий бюджет на цей рік. росія нарощує виробництво зброї, переводить свою економіку на військовий лад. Всі ці речі точно свідчать про те, що вона налаштована на подальші серйозні військові дії», — сказала голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС. Вона переконана, що лише спільним тиском на російську федерацію, зокрема, через жорстку санкційну політику, максимальне надання Україні збройних можливостей, інвестування в українську оборонну промисловість, суттєве розширення і нарощування в якомога стисліші терміни військового виробництва на теренах Європи, можна досягти стратегічної поразки росії у цій війні. «І тільки це може в перспективі дати нам можливість розраховувати не на якесь примарне перемир'я, яке росія використає на свою користь, а саме на досягнення миру», — наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
На думку голови Комітету, Бельгія могла би продемонструвати лідерство у Європі стосовно конфіскації російських активів. Водночас, переконана вона, треба посилити санкційний тиск і відмовитися не лише від російського газу, що транспортується трубопроводами, але також і від скрапленого, обсяги постачання якого до ЄС суттєво зросли за останні 2 роки. Також санкції необхідно накласти на хімічну, металургійну промисловість агресора та його ядерну енергетику.
Вона також закликала європейських партнерів докласти максимальних зусиль, щоби донести до нової адміністрації Сполучених Штатів взаємовигідність існування Північноатлантичного Альянсу. Бо лише спільними зусиллями і в єдності можна протистояти глобальним загрозам та гарантувати мир у Європі й вільному світі. Іванна Климпуш-Цинцадзе також наголосила, що саме членство України в Альянсі може стати запорукою стійкого миру на континенті.