Сенсація

Литва допоможе Україні розвивати виробництво теплової енергії з біомаси


Липень 24
21:08 2023

Після підписання Головою Держенергоефективності Ганною Замазєєвою Меморандуму про співпрацю із Литовським енергетичним агентством сторони одразу розпочали предметні переговори із залученням фахівців.

Представники Держенергоефективності та Посольства Литви в Україні провели експертну зустріч і обговорили напрями співпраці у сфері сталого енергетичного розвитку та збільшення використання альтернативних видів палива.

Як повідомила Лаура Пушінскайте – аташе з питань енергетики Посольства Литви в Україні, наразі Литовською Центральною агенцією з виконання проєктів реалізується проєкт «Відновлення України: співпраця в енергетичній сфері».

Литовці готують пропозиції щодо середньо- та довгострокового планування для сприяння відновленню енергосистеми України. Основний фокус уваги – на системі централізованого теплопостачання та можливостях використання потенціалу української біоенергетики.

Українсько-литовська команда працюватиме над рішеннями щодо використання біомаси для централізованого теплопостачання, у тому числі за технологією високоефективної когенерації. Також планується розробка фінансових інструментів для підтримки залучення приватного сектору та підготовка проєктних пропозицій для реалізації в Україні.

«Україна має значний потенціал для розвитку біоенергетики. Ми цінуємо ініціативність Литви поділитися своїм унікальним досвідом переходу на теплову енергію з біомаси. Для українських громад, які потерпають від енерготерору з боку росії, вкрай важливо мати дієві альтернативи, які дозволять стати менш енергозалежними», - повідомила Олена Ленська, директор Департаменту розвитку відновлюваної енергетики Держенергоефективності.

Представники Держенергоефективності окреслили стан розвитку біоенергетики, його потенціал та законодавчі ініціативи, щоб стимулювати використання біомаси для генерації енергії. Також команда Агентства розповіла про шляхи підвищення рівня енергоефективності у секторі теплопостачання.

Учасники зустрічі не обійшли увагою й нові ініціативи України, спрямовані на енергоефективну трансформацію. Зокрема, створений Фонд декарбонізації та запланований запуск Національної платформи декарбонізації.

“У рамках Фонду ми плануємо низку програм, націлених у тому числі й на підтримку використання альтернативних видів палива”, - повідомила Олеся Міщенко, директор Департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності.

За результатами перемовин сторони домовилися співпрацювати у рамках фокус-груп, провести детальний аналіз стану сектору теплопостачання та можливостей переходу на біомасу, а також розглянути потенційні проєкти із використанням альтернативних видів палива у громадах.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Катерина Павліченко: МВС продовжує інформаційну взаємодію з громадянським суспільством

Прочитайте повну статтю

На Херсонщині ювенальні поліцейські з волонтерами евакуювали сім’ю з п’ятьма дітьми з прифронто...

Прочитайте повну статтю

Укрзалізниця зібрала понад 150 компаній на другу конференцію для постачальників

Прочитайте повну статтю

Цифрові компетентності учнів 8-х класів у країнах ЄС: результати дослідження ICILS-2023

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 109 від 24 грудня...

Прочитайте повну статтю

ВРП затвердила публічне звернення до КМУ щодо доступного іпотечного кредитування для працівникі...

Прочитайте повну статтю

З початку 2024 року вклади українців зросли на 112,4 млрд грн

Прочитайте повну статтю

Оголошено аукціон з оренди приміщення у центрі столиці на понад 40 м²

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь