Маріупольська громада поділилася успішними кейсами у сфері освіти, в які важко повірити


Листопад 11
22:02 2021

Повноваження, ресурси, самостійність у прийнятті рішенні і відповідальність за них стають основою якісних змін в громадах. Таке судження стало наскрізною темою 6-го Форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави».

Зокрема цікавими кейсами поділилася Маріупольська громада Донецької області. Серед успішних проектів, за словами заступника Маріупольського міського голови Сергія Орлова,  наведення ладу з непрофільними працівниками в системі освіти в громади. За його словами, їх штат налічував більше 2 тисяч працівників, а річний фонд заробітної плати - 260 млн грн або 10 млн доларів. Роботу почали з профтехосвіти.

«Ми запитали себе: «це ефективно чи ні?» Мали 200 працівників – обслуговуючого персоналу ПТУ, фонд заробітної плати - 18 млн грн на рік. Це доволі велика сума. І от ми почали дивитися, як обслуговуються наші заклади професійно-технічної освіти. Виявилося, що неефективно: продовжувала існувати побутова корупція у батьківських чатах, де збиралися кошти на різноманітні ремонти. При цьому більшість батьків були незадоволені. Тепер їхнє задоволення щодо того, як обслуговуються заклади освіти, сягає 89%. Ми дали кошти на дрібні ремонти ПТУ, скоротили штат обслуговуючого персоналу, і врешті-решт стали витрачати на це у 4 рази менше, а ефективність зросла удвічі», - розповів Сергій Орлов.

Навела «чистоту» громада і у іншому напрямку сфери освіти.

«Нам казали, що у нас 700 тонн білизни, яка переться щодня. Виявилося, що насправді це лише 300 тонн. Ми зробили централізовану пральню. Всемеро скоротили штат працівників. Відповідно скоротили видатки з 12 до 4 млн грн на рік. Результат – якість роботи зросла, задоволеність послугою – також».

Ще один цікавий кейс у сфері освіти Маріупольської громади – проект «Безпечна школа».

«У школах міста працювали 360 сторожів, які не забезпечували реальної безпеки для дітей. Ми запровадили приватні системи захисту, встановивши у закладах освіти міста майже 10 тис. датчиків сучасної системи охорони. Завдяки цьому ми вивільнили близько 100 млн грн, які тепер направляються на інвестиції. Раніше ми на безпеку витрачали 40 млн грн, а тепер – нуль», - розповів Сергій Орлов. 

11-12 листопада 2021 року проходить 6 Форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави» (далі – Форум). Форум організовано Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерством розвитку громад та територій України, Донецькою обласною державною адміністрацією, Луганською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною державною адміністрацією за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Представники ДПС вивчали досвід литовських колег

Прочитайте повну статтю

У Мін’юсті відбулася чергова зустріч зі Спеціальним доповідачем ООН з питань позасудових страт

Прочитайте повну статтю

Переховували людей від дронів у гаражі: чергова пекельна евакуація з Красногорівки

Прочитайте повну статтю

Гроші за вподобайки: зловмисники розсилають шахрайські повідомлення

Прочитайте повну статтю

«Під час розмінування надзвичайно важливо вберегти життя і здоров’я наших фахівців», – Андрій Д...

Прочитайте повну статтю

Биківня.Територія пам'яті: Інститут презентував проєкт до Дня пам'яті жертв політичних репресій

Прочитайте повну статтю

Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва провела зустріч з представниками Європейського ін...

Прочитайте повну статтю

Процесуальні строки в електронному суді: дайджест судової практики

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь