«Ми чекаємо на зміни до Конституції, щоб реформа рухалася далі», - міський голова


Листопад 11
22:02 2021

Децентралізація дала безліч можливостей і це підтверджується нашою роботою з великими інфраструктурними проєктами, яку ми ведемо в тому числі спільно з Євросоюзом. Тому продовження реформи є необхідним. Про це сказав Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова, заступник Голови Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад України під час 6-го Форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави».

Водночас Житомирський міський голова наголосив на необхідності впровадження механізму забезпечення законності рішень органів місцевого самоврядування.

«Я неодноразово виступав за те, що префекти у системі місцевого самоврядування потрібні. Дуже часто політичні сили розхитують ситуацію в Україні, через що місцеві влади ухвалюють рішення, які не належать до їхньої компетенції. Отже, місцевій владі потрібне контроль. Ми чекаємо на зміни до Конституції, щоб реформа рухалася далі», - сказав Сергій Сухомлин.

Андрій Садовий, Львівський міський голова, Голова Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад України наголосив на важливості працювати разом усім учасникам процесу.

«Я радий, що у нас є розуміння спільної праці. Ми живемо у дуже непередбачуваний час, ми - наче човен, що потрапив до океану. І дуже важливо, щоб він мав стійкість. Коли йшлось про ціну на газ, всі учасники процесу об’єдналися, і спільний результат був задовільним. Я переконаний, що всі рішення щодо реформи мають бути обговорені з Асоціацією міст. Найбільше, що нам потрібно, це вміння працювати разом», - сказав Львівський міський голова.

Нагадаємо, сьогодні під час 6-го Форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави» перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко заявив, що протягом найближчих двох тижнів текст проекту змін до Конституції України в частині децентралізації оприлюднять для обговорення.

Трансляція заходу - ТУТ

Нагадаємо, 11-12 листопада 2021 року проходить 6 Форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави» (далі – Форум). Форум організовано Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерством розвитку громад та територій України, Донецькою обласною державною адміністрацією, Луганською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною державною адміністрацією за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрація в Україні».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Рибна галузь втратила досвідченого фахівця своєї справи Івана Чернишука

Прочитайте повну статтю

Японія розпочала постачання Держрибагентству сучасної техніки для експлуатації меліоративних си...

Прочитайте повну статтю

«Відбиття атак ворога, сон у болоті, мороз і миші, що кусали за пальці та з’їдали їжу», – так о...

Прочитайте повну статтю

За апеляцією прокуратури до суворішого покарання засуджено хмельничанина, який ґвалтував та роз...

Прочитайте повну статтю

Керівників ДП «Антонов» судитимуть за перешкоджання законній діяльності військових, внаслідок ч...

Прочитайте повну статтю

Європарламент підтримав створення Ukraine Facility із 39 млрд євро бюджетної допомоги на 2024-2...

Прочитайте повну статтю

Єдиною дієвою стратегією Заходу проти рф має бути рішучість і єдність, — Іванна Климпуш-Цинцадз...

Прочитайте повну статтю

Інформаційний лист № 1/2024: 30+ питань платників податків щодо звітності в режимі Дія Сіті

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь